Oczekiwanie na dziecko to zwykle ekscytujący czas dla każdej mamy. Właśnie wtedy rozpoczyna się okres największych rewolucji w życiu. Większość kobiet chciałoby w tym czasie dzielić się swoją radością z innymi. Dobrym sposobem na poinformowanie krewnych i znajomych o spodziewanym potomku oraz jego płci jest baby shower. To świetna impreza, zwykle organizowana przez przyjaciółki przyszłej mamy lub nią samą. Sprawdź, czym tak naprawdę jest baby shower i jak je zorganizować. Zobacz, co musisz zaplanować i kiedy zamówić gadżety oraz balony na baby shower!

Czym jest baby shower?

Baby shower to tradycja anglosaska, która przywędrowała do nas stosunkowo niedawno, choć niemal natychmiast podbiła serca polskich mam. Polega na zorganizowaniu hucznej imprezy dla krewnych oraz znajomych przyszłej mamy. Zwykle odbywa się w trzecim trymestrze ciąży, jednak nie jest to warunek konieczny. Najważniejsze, by zarówno ciężarna, jak i jej dziecko czuły się dobrze podczas przyjęcia. 

Impreza jest zwykle momentem, kiedy to ogłasza się płeć potomka. Właśnie z tego powodu często utrzymywana jest w konkretnej kolorystyce - różowej dla dziewczynki i niebieskiej dla chłopca. Podczas przyjęcia mama przyjmuje prezenty dla przyszłego dziecka. Ma również okazję do porozmawiania z bardziej doświadczonymi rodzicami, podzielenia się swoimi obawami i nadziejami. To świetny czas zarówno dla kobiety w ciąży, jak i wszystkich zaproszonych gości!

Gdzie zorganizować baby shower?

Organizacja takiej imprezy zwykle przypada w udziale przyjaciółkom, siostrom lub innym najbliższym kobietom z grona przyszłej mamy. Może być ono zorganizowane właściwie wszędzie. Świetnym pomysłem jest skorzystanie z pięknej pogody i wyprawienie imprezy w plenerze, o ile wypada ona w miesiącach letnich. W innym przypadku warto pomyśleć o wynajęciu sali, stworzeniu odpowiednich dekoracji i zamówieniu przekąsek. Do zbudowania atmosfery baby shower niezbędne są oczywiście odpowiednie dodatki, np. balony na baby shower, piniaty czy tematyczne tablice. 

Dekoracja sali na baby shower

Jeśli zdecydujemy się na organizację imprezy w wynajętym lokalu, musimy pomyśleć o odpowiedniej dekoracji. Dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku ścisła współpraca z przyszłą mamą. Zwykle to ona zna płeć swojego maluszka i może pokierować pracami tak, by dekoracje miały odpowiedni kolor. Warto postawić na pastelowe odcienie, by efekt nie był zbyt agresywny. Świetnym sposobem na zdradzenie gościom płci maluszka jest zakup odpowiednich balonów na baby shower. Balony na hel pięknie się prezentują, dekorują wnętrze, a przy okazji przekazują przybyłym tę najważniejszą informację. W ofercie naszego sklepu GoDan Party odnajdziesz różne balony na baby shower zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Sprawdź naszą ofertę i zaskocz gości oryginalnymi balonami na hel. 

Oprócz balonów ważne są także dodatki takie jak obrusy czy dekoracje na stoły. Należy pamiętać również o miejscu do zabaw czy konkursów - są one nieodłącznym elementem baby shower.

Zabawy na baby shower

Atrakcji na baby shower może być wiele. Dużą popularnością cieszą się zabawy, polegające na wyborze imienia maluszka. Tutaj główną rolę odgrywa oczywiście przyszła mama, ale też ewentualna matka chrzestna czy najbliższe ciocie. Zabawnym rozwiązaniem może być pocięcie kartek z sylabami imion, losowanie ich i w ten sposób tworzenie całkiem nowych. 

Podczas baby shower często też tworzy się specjalne talizmany dla dziecka. Zabawa polega na nawlekaniu koralików na bransoletkę i wypowiadaniu pozytywnych życzeń przy każdym z nich. Tak stworzony upominek jest naładowany świetną energią, która z pewnością przyda się każdej rodzicielce. 


Zorganizowanie baby shower może stanowić wyzwanie, jednak dobra organizacja pracy stanowi o sukcesie. Nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Już dziś zamów balony na baby shower oraz inne gadżety w naszym sklepie!