Baby shower to impreza ciesząca się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Wiele przyszłych mam chętnie uczestniczy w tego typu przyjęciu. Chcesz sprawić radość bliskiej osobie, która spodziewa się dziecka? Zorganizuj dla niej wyjątkowe przyjęcie, na którym wspólnie z bliskimi jej kobietami będziecie cieszyć się z maluszka, który już niedługo przyjdzie na świat.

Czy warto organizować baby shower?

Mimo tego, że niektórzy mogą być przeciwko zapożyczaniu amerykańskich świąt, to warto zwrócić uwagę, że takie przyjęcie to idealna okazja, aby spotkać się ze znajomymi, porozmawiać w miłej i spokojnej atmosferze, a także wspólnie cieszyć się z narodzin dziecka. Po porodzie minie trochę czasu zanim przyszli rodzice będą mogli udzielać się towarzysko. Baby shower jest więc okazją na rozerwanie się i naładowanie pozytywną energią przed porodem.

Baby shower - kiedy, gdzie, jak?

Typowe baby shower organizuje się przed porodem. Imprezę dla przyszłej mamy najlepiej zaplanować na trzeci trymestr, kiedy czuje się o wiele lepiej niż na początku ciąży.

Pamiętajmy, że sama impreza nie powinna trwać zbyt długo, aby nie przemęczyć przyszłej mamy. Baby shower jest przede wszystkim przyjęciem dla ciężarnej. Zadbajmy więc o to, aby sprawić jej największą radość i aby to ona czuła się dobrze.

Baby shower - dekoracje

Konieczne jest podkreślenie wyjątkowego charakteru tej imprezy. Gadżety i dekoracje na baby shower pomogą stworzyć odpowiedni klimat i sprawić, że wszyscy goście wspólnie będą świętowali w przyjemnej atmosferze. Najprostszym sposobem na udekorowanie miejsca zabawy są oczywiście balony. Bez problemu znajdziesz oryginalne wzory na baby shower, takie jak np. w kształcie wózka dziecięcego czy małych stópek. Jeśli wolisz bardziej klasyczne pomysły, wybierz tradycyjne balony foliowe, ale w kolorze pasującym do płci maluszka, czyli niebieskie i błękitne dla chłopca, a różowe dla dziewczynki.

 

Jeśli zdecydujesz się na zastawę jednorazową, wybierz kubeczki i talerzyki papierowe z dziecięcymi motywami, np. w misie lub królewny. Do tego dobierz kolorowe słomki i zabawne serwetki. Możesz też przygotować babeczki lub ciasteczka w kształcie akcesoriów dziecięcych (butelka, smoczek, grzechotka) i wetknąć w nie dekoracyjne pikery, np. z malutkimi, słodkimi sówkami. Takie dekoracje na baby shower sprawią, że już od samego początku gościom udzieli się nastrój radosnego oczekiwania na dziecko!

Baby shower - zabawy

Najpopularniejszą zabawą na baby shower jest tworzenie bransoletki z koralików, która ma być ,,talizmanem” dla przyszłej mamy. Na cienką gumkę długości około 15 centymetrów każda z pań pojedynczo nawleka koralik, wypowiadając przy tym życzenie skierowane do mamy i jej malucha. Często organizuje się również karaoke z piosenkami z dzieciństwa (polecamy utwory Natalii Kukulskiej czy Fasolek), jak i konkurs, gdzie każdy z gości z zasłoniętymi oczami próbuje posiłków dla dzieci ze słoiczka i musi zgadnąć, co dokładnie je. Ciekawym punktem imprezy może być robienie zdjęć ze śmiesznymi dodatkami. Rekwizyty do zdjęć w kształcie dziecięcych akcesoriów sprawią, że będziecie się świetnie bawić i będziecie mieć fajne zdjęcia na pamiątkę!

Baby shower - prezenty

Nieodzownym elementem baby shower jest obdarowywanie przyszłej mamy prezentami. Upominki powinny być praktyczne i przydatne dla niej i dziecka. W związku z tym mile widziane są tradycyjne artykuły dziecięce, kosmetyki, śpioszki, a nawet chusta do noszenia czy siedzisko do karmienia.