Balony na ślub

Balony to obowiązkowy element niemal każdej zabawy czy przyjęcia. Nie może ich zabraknąć na ślubie oraz na weselu. Jest to jeden z najbardziej oczywistych, a także najprostszych elementów dekoracji sali, ale przydają się również w innych okolicznościach. Oto kilka przykładów zastosowania balonów na wesele i na ślub, które uczynią te wydarzenia wyjątkowymi i radosnymi.

Balony w domu i przy samochodzie

Zgodnie z tradycją w dniu ślubu i wesela za pomocą balonów dekoruje się wejście do domu panny młodej, gdzie odbywa się tak zwane “wykupywanie żony”. Część gości zjawia się już na tym etapie świętowania, a na pewno całość podziwiają ciekawi sąsiedzi. Wówczas dekoracja z balonów jest obowiązkowa. Nie może ich zabraknąć nad drzwiami, ale również przy samochodach. Kolejnym zwyczajem jest zdobienie aut za pomocą niewielkich balonów i serpentyn. Nie dotyczy to tylko samochodu pary młodej, gdzie znajdują się jeszcze kwiaty, ale również aut zaproszonych gości.

Życzenia do nieba

Zgodnie z tradycją po wyjściu z kościoła para młoda obrzucona jest ryżem bądź drobnymi monetami. Innym zwyczajem było wypuszczanie przez młodych dwóch białych gołębi. Obecnie bardzo modne, a przy tym niezwykle efektowne jest wypuszczanie w niebo białych balonów ślubnych. Powinno być ich tyle samo, ilu jest gości, a każdy balon z helem symbolizuje dobre życzenia. Para młoda powinna mieć specjalnie, wyróżniające się balony foliowe nawiązujące wzorem do postaci pana i panny młodych, bądź też symbolicznych gołąbków. Po zakończeniu ceremonii wszyscy razem wypuszczają balony do nieba - efekt z pewnością wzruszy niejedną osobę.

Sala weselna - dekoracja z balonów

Balony na wesele to jedna z najbardziej oczywistych dekoracji, dzięki której można zmienić salę weselną nie do poznania. Zwykle królują kolory biały, złoty i srebrny, jednak wszystko zależy od ogólnego wystroju i gustu organizatorów. Jako dekoracja, sprawdzą się nie tylko balony gumowe znajdujące się na ścianach, suficie czy w innych miejscach, tworząc wyjątkową całość, ale również pojedyncze balony z helem. Specjalne balony ślubne - balony foliowe nawiązujące do pary młodej mogą znaleźć się w pobliżu stołu, a dokładniej miejsc świeżo upieczonego męża i żony. Balony w innych kształtach - na przykład butelek szampana mogą znaleźć przy barku, a specjalne balony w kształcie tortu będą doskonałą ozdobą podczas krojenia tradycyjnego weselnego ciasta.

Zabawy z balonami

Zabawy na wesele są absolutną koniecznością, jeśli na zabawie ma nie zabraknąć oczepin, a także następujących po nich zabaw, zapas balonów będzie z pewnością potrzebny. Zabaw z balonami jest bardzo wiele, wszystko zależy od inwencji i kreatywności samego wodzireja. Zwykle są to konkurencje związane z przebijaniem balonów, tańcem z balonami, pompowaniem balonów itp. Jest również ciekawa zabawa dla pary młodej, która polega na wróżeniu z balonów. W każdym umieszcza się zwiniętą w rulon wróżbę lub obowiązki małżeńskie. Następnie para młoda - każdy po kolei przebija po jednym balonie, wróżąc sobie tym samym swoje obowiązki w małżeństwie.

Balonowe konfetti

Balony na wesele są coraz ciekawsze i pozwalają na coraz to bardziej spektakularne rozwiązania. Jednym z nich są balony z konfetti. Przed pompowaniem balona, zostaje on wypełniony specjalnym konfetti. Następnie tak napompowane balony wiesza się nad parkietem, gdzie ma się odbyć tradycyjny pierwszy taniec. Podczas gdy para młoda prezentuje się w tańcu, ktoś powinien przebić balony, a wówczas młodzi zostaną obsypani drobinkami, a całość z pewnością zrobi duże wrażenie na obserwujących wszystko gościach.