Zabawa sylwestrowa odbywa się w wyjątkową noc, kiedy to żegnamy stary rok, z radością witając kolejny. Jak na sylwestra przystało, zabawa z prawdziwego zdarzenia musi być “z przytupem”, dlatego, jeśli tym razem organizujemy ją w domu, warto pomyśleć nie tylko o kreacji, makijażu i serwowanych daniach, ale także o spójnej aranżacji wystroju. Zobacz, jakie dekoracje sylwestrowe wybrać i jak zorganizować zabawę, by nikt nie zapomniał sylwestra 2019/2020!

Temat przewodni – sylwester, czyli co?

Balowe suknie, garnitury, błyszczące dodatki i mocny makijaż – z tym zwykle kojarzy się sylwestrowa noc. Jednak organizując samodzielnie zabawę w gronie znajomych mamy znacznie więcej możliwości. Jesteśmy panami własnego domu, więc to my decydujemy o motywie przewodnim sylwestrowej imprezy. 

Najlepsze w sylwestrze jest to, że każdy bawi się tak, jak lubi. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zorganizować imprezę tematyczną. Jeśli nie chcesz narzucać gościom konieczności włożenia odpowiedniego stroju, dobrym pomysłem jest zorganizowanie przebrania we własnym zakresie. Wystarczą zabawne maski, które rozdasz gościom na powitanie. Każdy z pewnością doceni taki dodatek i już w progu Twojego domu poczuje się wyjątkowo. Możesz pomyśleć również o sylwestrowych czapeczkach i kolorowych boa. Jest to niewielki wydatek, który z pewnością przyda się jeszcze na niejedną zabawę. 

Bez względu na motyw przewodni, warto by sylwestrowy wystrój tworzył spójną całość. Wybierając ozdoby na sylwestra lepiej pomyśleć o jednej tonacji kolorystycznej. Kolor natomiast oczywiście zależy od naszego gustu oraz od tego, na jakiej zabawie nam zależy. W sylwestra niezmiennie od wielu lat sprawdzają się ciemne barwy z dodatkiem złota i srebra. W tę jedną noc w roku możemy jednak pozwolić sobie na dekoracje, które w innych sytuacjach być może byłyby uznane za banał. Cekiny, błyskotki, a nawet miszmasz wszystkich kolorów mogą okazać się trafnym wyborem. 

Dekoracje sali na sylwestra

Podczas sylwestra nie może zabraknąć muzyki, którą warto wybrać, mając na uwadze również gust naszych znajomych. Choć to my decydujemy, nikt nie będzie się dobrze bawił przy dźwiękach, których nie lubi. Warto więc postawić raczej na składanki, tak żeby każdy odnalazł coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, że nie ma tańca bez muzyki, ale także bez parkietu! Na domowej imprezie warto wydzielić osobne pomieszczenie lub część salonu przeznaczoną do tańca. Akcesoria sylwestrowe nie powinny przeszkadzać w zabawie, dlatego idealnie sprawdzają się ozdoby wiszące, które umieszczamy na odpowiedniej wysokości. 

Rozmaite serpentyny, balony, girlandy, konfetti i lampiony dodadzą sylwestrowego klimatu do każdego wnętrza. Wiszące dekoracje sylwestrowe można umieścić także w holu oraz wokół stołu, tak by goście wczuli się w szampański klimat niezależnie od tego, czy wolą bawić się na parkiecie, czy gawędzić ze znajomymi. 

Poza ozdobami tego typu warto pomyśleć również o symbolicznych cyfrach, które również mogą być przygotowane z balonów. Taki z pozoru zwyczajny gadżet stanowi istotny element sylwestrowych dekoracji. 

Dekoracje stołu na sylwestra

Zabawa sylwestrowa trwa całą noc, więc nie może obejść się bez poczęstunku dla gości. Warto przygotować przynajmniej jedno gorące danie i podać je na pięknej, typowo sylwestrowej zastawie. 

Jeśli zależy nam na odpowiednim klimacie, ale nie chcemy inwestować w porcelanową zastawę i wolimy przy okazji zaoszczędzić sobie późniejszego zmywania, możemy skorzystać z papierowych talerzyków i sztućców z sylwestrowym motywem. Ponadto, wystarczy srebrny lub złoty obrus, najlepiej połyskujący i kilka dodatków, takich jak dekoracyjne serwetki i kolorowe słomki.

Warto również pomyśleć o przystawkach, do których goście będą mieli dostęp przez całą noc. Zwykle idealnie sprawdza się osobny stół, na którym umieszczamy zimne przekąski i napoje. 

Na zabawie sylwestrowej nie może zabraknąć jeszcze jednego – zimne ognie to podstawa! Najmodniejsze dekoracje sylwestrowe znajdziesz na naszej stronie. Mamy wszystko, czego potrzebujesz do zorganizowania idealnej zabawy!