Urodziny dla dzieci to zawsze wyzwanie. Najmłodsi mają bardzo duże wymagania co do przyjęcia urodzinowego. Powinno być ciekawe, pełne atrakcji, ale również wprowadzać zarówno samego jubilata, jak i jego gości w niezwykłą i magiczną atmosferę. Na takie przyjęcie najlepszym rozwiązaniem będzie impreza tematyczna, a dobrym motywem przewodnim, szczególnie na urodzinach dla chłopców, choć nie tylko, będzie temat kosmosu. Odległe galaktyki, gwiazdy, planety, rakiety i wszelkie inne motywy, a także filmy z nimi związane, będą ciekawym elementem zabawy. Jakie dekoracje i akcesoria imprezowe będą potrzebne na tego typu przyjęcie?

Odpowiednie dekoracje imprezowe

Podstawą każdego przyjęcia jest odpowiedni klimat. Można go osiągnąć organizując odpowiednie dekoracje imprezowe. Jeśli impreza tematyczna odbywa się w duchu kosmosu, to bez problemu można nadać wnętrzu, w którym odbędzie się przyjęcie urodzinowe, odpowiedni klimat. Z pewnością nie powinno zabraknąć balonów, a już wśród tych dekoracji jest niemały wybór. Mogą to być balony foliowe w kształcie gwiazd, jak również księżyca. Równie dobrze sprawdzą się balony z odpowiednim nadrukiem. Oprócz balonów dobrą dekoracją będą również konfetti, banery czy girlandy utrzymane w takim klimacie. Obecność takich ozdób z pewnością sprawi, że przyjęcie urodzinowe dla dzieci będzie udane.

Przebrania i akcesoria urodzinowe

Na przyjęciu urodzinowym z określonym motywem nie tylko dekoracje dodają klimatu, ale również sami goście i gospodarze. Zapraszając gości na zabawę, wystarczy podkreślić, że całe przyjęcie odbędzie się właśnie pod takim motywem i poprosić, aby każdy się przebrał i zaznaczył jakoś swoim strojem, że jest to impreza tematyczna. Dodatkowo jedną z atrakcji podczas zabawy może być malowanie twarzy. Wówczas dzieciom można namalować gwiazdki, planety, rakiety czy wszelkie inne wzory związane z tematyką kosmosu.

Odpowiednie akcesoria imprezowe a kwestie techniczne

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dzieci nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Pod względem organizacji jest to nieco bardziej skomplikowane niż przyjęcie urodzinowe dla dorosłych. Przede wszystkim należy inaczej przygotować przekąski. Dzieci mają tendencję do tego, aby cały czas się przemieszczać i dokazywać, nawet jak znajdują się przy stole. Z tego względu lepiej jest zastosować jednorazową zastawę stołową. Będzie ona lepszym wyborem z dwóch względów - pierwszy z nich dotyczy względów bezpieczeństwa. Dzieci, zwłaszcza gdy są w większej grupie, nawet przy stole wciąż bawią się i szaleją. Przy szklanej zastawie istnieje duże ryzyko stłuczenia kubka czy talerza, co jest nie tylko stratą dla gospodarzy, ale przede wszystkim generuje to bardzo duże niebezpieczeństwo skaleczenia i innych urazów. Drugi powód, dla którego jednorazowa zastawa jest dobrym wyborem, to z pewnością względy praktyczne i ekonomiczne. Na przyjęciu urodzinowym z dużą ilością gości, niewątpliwie zastosowanie jednorazowej zastawy jest sporą oszczędnością, a także ułatwia nie tylko przygotowanie zabawy, ale również posprzątanie po niej, gdyż papierowe czy plastikowe naczynia nie wymagają zmywania, można je zatem spokojnie wyrzucić do kosza.

Zabawy i muzyka

Na urodzinach dla dzieci, czy każdym innym przyjęciu dla najmłodszych nie może zabraknąć atrakcji. Małe dzieci potrzebują mieć zaplanowane zabawy tak, aby nie było czasu na nudę. Na imprezie z motywem przewodnim związanym z kosmosem, najlepiej dobrać zabawy, które również będą związane z tą tematyką. Wystarczy lekko zmodyfikować zabawy już istniejące, aby dobrze wpisywały się w klimat takiej imprezy tematycznej. Kolejnym ważnym aspektem jest muzyka, której również nie powinno zabraknąć na przyjęciu dla dzieci. Warto dobrać odpowiednie żywe utwory, przy których dzieci będą mogły się bawić.