Duchy, wampiry, upiorne czaszki, pająki to charakterystyczne elementy, których nie może zabraknąć w wystroju imprez halloweenowych. Horror party to doskonały temat przewodni na imprezę z okazji święta duchów zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Pozwala on na stworzenie niesamowitych dekoracji wnętrz, stworzenie wyjątkowego upiornego klimatu, a także możliwość urządzenia przebieranej imprezy. Przez chwilę każdy może się poczuć jak fantastyczna postać bajek i filmów. Jak udekorować miejsce na straszną imprezę, jakie ozdoby halloweenowe wybrać? Jakie przebranie sprawdzi się na imprezę halloweenową? Poniżej przedstawiamy inspiracje na niezapomniane horror party! 

Horror party - ozdoby halloweenowe jako dekoracje do upiornego wnętrza

Horror Party to impreza, która kojarzy nam się przede wszystkim z postaciami wampirów, wilkołaków, wiedźm i czarownic. Charakterystyczne są także trupy i zombie. Doskonałym pomysłem na urządzenie wnętrza w upiornym stylu będzie nadanie mu mrocznego charakteru na przykład starego zamczyska. Zaciemnione okna i czarne płachty stworzą unikatowy klimat jak z horroru. Wnętrze takie może zostać udekorowane ozdobami halloweenowymi np.wiszącymi szkieletami, czaszkami lub pająkami. Na podłodze lub na ścianach można stworzyć “krwawe ślady” lub “krwawe napisy” za pomocą czerwonej farby. Doskonałym urozmaiceniem każdego halloweenowego wnętrza będą tematyczne balony oraz girlandy. Balony z duchami i trupimi czaszkami, czy girlandy z motywami dyni, pająkami i duchami znaleźć można w naszym sklepie GoDanParty. Do wystroju wnętrza wykorzystać możemy też oświetlenie. Stare lampy, mosiężne świeczniki, porozstawiane świece nadadzą charakteru takiemu przerażającemu wnętrzu. Niezbędnym elementem do dekoracji będzie też wydrążona dynia. Dynie to bowiem jeden z najbardziej znanych znaków rozpoznawczych tego święta i najpopularniejsza ozdoba halloweenowa.

Straszny stół - ozdoby na stół halloweenowy

Na każdej imprezie nie może zabraknąć stołu, na którym znajdą się przekąski, potrawy oraz napoje. Halloween to idealna okazja do przyrządzenia wyjątkowych smakołyków o nietypowym wyglądzie. Na stole pojawić się mogą przekąski w formie różnych upiornych elementów - dyni, czaszek czy pajęczyn. Na stole nie może zabraknąć świec, obrusów z krwawymi śladami, sztucznych pajęczyny oraz oczywiście upiornej zastawy. Na imprezę horror party doskonale sprawdzą się jednorazowe sztućce i naczynia, które ułatwią sprzątanie i są znacznie bardziej praktyczne w trakcie takich dużych imprez tematycznych. Kubeczki z czaszkami, specjalne talerzyki z krwawymi śladami lub gotyckie kieliszki doskonale sprawdzą się na upiornym stole. Papierowe kubeczki jednorazowe z wybranym upiornym motywem można znaleźć w naszym sklepie.

Upiorne przebranie na halloweenowe horror party

Niezbędnym wymogiem każdej udanej imprezy halloweenowej jest odpowiednie upiorne przebranie. Przebrania na Halloween pozwolą w większym stopniu zaangażować gości oraz pozwolą im lepiej poczuć upiorny klimat. Przebranie halloweenowe nie jest trudne do wykonania. Na horror party można przebrać się, chociażby za wampira, ducha czy wiedźmę. Czarny, upiorny makijaż, długie czarne peleryny i szpiczaste kapelusze wiedźm to najbardziej charakterystyczny elementy upiornych przebrań. Dobrym pomysłem będzie urządzenie imprezy w maskach. Sam zwyczaj Halloween związany jest z maskaradą, czyli balem, w którym uczestniczą osoby przebrane lub w maskach. Dla dzieci sprawdzą się stroje czarodziejek, duszków czy dyni. W sklepach znajdziemy też inne oryginalne stroje - szalonego doktora, panny młodej z horroru, szkieletorki, wilkołaka, czy wampira. Do stroju wampira pasować będą specjalne sztuczne zęby wampirze, a także krwawy makijaż. W stroju wilkołaka nie może zabraknąć specjalnej maski. Pomysłem na oryginalne przebranie będzie też strój więźnia z kulą u nogi. Przebranie śmierci czy zombie uzupełnić można z kolei specjalną sztuczną kosą lub nożem. 

Znajdź więcej pomysłów na dekoracje i przebrania na przyjęcie w stylu horror party i przeraź swoich gości.