Jak wyczarować idealny prezent walentynkowy, który zachwyci i zbliży Was do siebie?

Walentynki, przypadające na 14 lutego święto, to niezwykły dzień w roku. Nazywane świętem zakochanych lub dniem miłości, są obchodzone corocznie przez miliony par na całym świecie. I choć powinniśmy pamiętać o najdroższych naszemu sercu każdego dnia, jest to wyśmienita okazja, żeby w zabieganym życiu znaleźć pretekst do okazania uczuć i spędzić czas razem.

Jak głosi cytat autorstwa Henry'ego Bordeaux: „Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród”. Doskonałym dopełnieniem płomiennych deklaracji będzie obdarowanie ukochanej osoby prezentem – oczywiście od serca.

 

Jaki prezent na Walentynki będzie najlepszy? Czym warto kierować się przy wyborze?

Odpowiedź na te pytania nie jest oczywista. Dużo zależy od charakteru obdarowywanej osoby. Jeżeli naprawdę zależy nam na sprawieniu radości ukochanemu/ukochanej, to warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, co sprawi mu/jej największą radość. Jednocześnie będzie to dla nas sprawdzianem na to, jak dobrze znamy swoją drugą połówkę. I jak to ze sprawdzianami bywa – im lepszy wynik, tym bardziej zaprocentuje w przyszłości. Jest zatem o co się starać! Poza tym, czy jest coś piękniejszego niż rozradowany uśmiech ukochanej osoby?... No właśnie. Zatem do dzieła! Przygotowaliśmy dla Was kilka skutecznych porad, dzięki którym z pewnością znajdziecie idealny prezent dla Waszej Miłości.

 

Przemyślany i dobrze dopasowany prezent gwarancją udanych Walentynek.

Przy wyborze prezentu zawsze pierwszym pytaniem powinno być „czy na miejscu tej osoby chciałbym to dostać?”. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku Walentynek. Zastanówmy się, co wybrana przez nas osoba lubi, jakie ma zainteresowania, gust, wrażliwość. 

Tutaj czeka nas pierwszy ważny test sprawdzający, jak dużo o niej wiemy. Czasem jest to zadanie bajecznie proste, wszakże kochające się pary z długim stażem znają się jak łyse konie. Jeśli jednak nic nie przychodzi Wam do głowy lub dopiero poznajecie swoją sympatię, z pomocą może przyjść Internet.

Możecie dyskretnie zajrzeć na konta Waszych ukochanych na Facebooku lub Instagramie i stamtąd czerpać inspiracje. Jak głosi stare ludowe przysłowie: pokaż mi swoje social media, a powiem Ci, kim jesteś 😉.

 

PRZYKŁAD: Widzisz, że Twoja druga połówka zamieszcza często piosenki jakiegoś zespołu? Poszukaj, czy akurat nie grają w okolicy. Jeśli tak – kup bilety na koncert. Jeśli nie, poszukaj innego zespołu bądź wydarzenia kulturalnego w podobnym „klimacie”.

 

Dobrym pomysłem jest podpytać osoby z najbliższego otoczenia. Znajomi i rodzina potrafią być cennym źródłem informacji. Pamiętajcie jednak, by podczas poszukiwań zawsze kierować się przede wszystkim poszanowaniem prywatności i robić to z wyczuciem. W końcu chcecie miło zaskoczyć, a nie przestraszyć.

 

Słuchaj, patrz... i jeszcze raz słuchaj.

Internet internetem, ale często najwięcej wskazówek i podpowiedzi niesie ze sobą codzienne życie. Ważne, by słuchać i wyłapywać sygnały drugiego z partnerów, bo mogą się w nich kryć podpowiedzi i ukryte pragnienia. Wzmóż czujność, bo nigdy nie wiesz, kiedy pojawi się cenna wskazówka. Jest to również praktyka podnosząca jakość związku.

Może się okazać, że wytężając słuch, dotrą do nas od dawna wysyłane sygnały jak np. chęć spędzania więcej czasu razem lub wręcz przeciwnie – potrzeba rozerwania się w gronie przyjaciół. To bardzo ważne wskazówki, które pozwalają wyznaczyć odpowiedni kierunek w poszukiwaniach idealnego prezentu walentynkowego.

I tak jak dla pierwszej opcji doskonale sprawdzi się romantyczny wieczór we dwoje, tak w przypadku drugiej lepszym rozwiązaniem będzie wypad w gronie najlepszych przyjaciół na imprezę.

A może Twoja druga połówka wysyła Ci sygnały, że czuje się znużona rutyną i „szarą codziennością”? W takim razie zróbcie coś nietuzinkowego i szalonego! Wybierzcie się do parku rozrywki, zafundujcie sobie weekend w SPA, a może zorganizujcie spontaniczny wyjazd za miasto?

 

Walentynki: (nie) rozważne, czy romantyczne?

A dlaczego nie jedno i drugie? W końcu Walentynki zdarzają się raz w roku, w dodatku zbiegają się w czasie z końcówką karnawału – połączcie przyjemne z pożytecznym  PRZYJEMNYM i zabawcie się na całego 🎉

Najważniejsze, to stworzyć odpowiedni nastrój, aby rozluźnić i ożywić codzienną przestrzeń. Przeznaczcie sypialnię na romantyczną część wieczoru, a resztę mieszkania przemieńcie w balową scenerię.

Świetnie nadadzą się radosne kolory: żółty, zielony, niebieski i pomarańczowy. Przystrojenie mieszkania kolorowymi balonami wleje optymizm i radość w Wasze cztery kąty i... serca. Girlandy i konfetti sprawią, że poczujecie się jak na festiwalu w Rio de Janeiro, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się pójść na całość i przebrać w imprezowe kostiumy, peruki, maski... a może bardziej zmysłowo i pikantnie? I tu przechodzimy do...

 

Więcej porad jak przystroić wnętrze na Walentynki.

 

...sypialni, którą warto przystroić w ciepłe, sensualne kolory. Tutaj sprawdzą się odcienie czerwonego i różowego – stworzą intymną i zmysłową aurę sprzyjającą zaufaniu i bliskości.

Nie zapomnijcie o odpowiedniej muzyce. Stwórzcie przebojową playlistę do zabawy i romantyczną do sypialni lub skorzystajcie z już istniejących. A przede wszystkim: zapomnijcie o wszelkich troskach i bawcie się dobrze.

Zrób to sam: rozbudź wyobraźnię, postaw na kreatywność.

Handmade, craft, rękodzieło – zjawiska odwołujące się do idei do it yourself (zrób to sam) w ciągu ostatnich lat zyskują coraz większą popularność.

Własnoręcznie wykonany prezent jest wyrazem szczerego zaangażowania – w końcu wymaga poświęcenia czasu i wykazania twórczej inicjatywy, a często również nauki nowych umiejętności. Walentynki wydają się zatem doskonałą okazją, aby zamienić się w rękodzielnika i zaskoczyć drugą połówkę!

Nie musicie mieć specjalnych umiejętności ani nadnaturalnych mocy. Liczą się przede wszystkim chęci i intencje. Pomysłów są tysiące, możecie zainspirować się dostępnymi w Internecie poradnikami poświęconymi temu zagadnieniu.

Oczywiście postarajcie się być samodzielni i kreatywni jak tylko potraficie, bo im bardziej prezent jest „od Was”, tym większą radość sprawi obdarowanej osobie, a wam przyniesie mnóstwo satysfakcji.

 

Walentynkowy wieczór od kuchni.

Z idei do it yourself warto również skorzystać, przygotowując wspólny wieczór.

Pomysłowym, prostym w wykonaniu, a przy tym efektownym urozmaiceniem walentynkowej kolacji mogą być czekoladowe miseczki.

Wypełnione powietrzem balony zanurz leciutko w roztopionej czekoladzie (uważając, by nie była zbyt gorąca) i odstaw do ostygnięcia. Po wystygnięciu przebij balony i voilà – pyszne, rozkosznie czekoladowe miseczki gotowe. Postarajcie się nie zjeść wszystkich przed podaniem w nich walentynkowego deseru np. lodów 😄

Jeśli jesteśmy przy lodach, to zdradzamy inny świetny pomysł: lodowe miseczki na sałatkę owocową.

Aby je stworzyć, należy wypełnić plastikowe naczynie wodą, a następnie włożyć do niego nadmuchany powietrzem balon, dociążony od góry, tak aby był zanurzony. Po zamrożeniu powstanie idealnie okrągła lodowa miseczka, która pozwoli Wam schłodzić się po wspólnych szaleństwach!

Dobra rada: dodaj do wody listki mięty lub bazylii, żeby miseczki były jeszcze bardziej niezwykłe.

Na koniec coś do sypialni: lodowe świece.

Wypełnij balon wodą i zamroź. Po wyjęciu otrzymasz stylowo wyglądające „świeczniki”. Umieść na nich świeczki, a całość postaw na talerzyku lub w miseczce. Taka designerska lodowa świeca wpasuje się w klimat sypialni, zmysłowo topniejąc w blasku Waszych uczuć (Pamiętaj, żeby całość postawić w bezpiecznym miejscu).

Niech żyje miłość!

Nie ma jednego sposobu na idealny walentynkowy prezent. Są jednak sprawdzone metody, które pomogą w jego wymyśleniu lub nawet własnoręcznym wykonaniu. Najważniejsze są zaangażowanie, zainteresowanie i szczere chęci.

Postarajcie zastanowić się, co sprawi Waszej Miłości największą radość. Pamiętajcie też, że nic nie jest równie cenne, jak  poświęcony przez Was czas, troska i zainteresowanie.

Jeśli nie macie kompletnie żadnego pomysłu, zawsze możecie otwarcie porozmawiać i ustalić wcześniej szczegóły. W przypadku prezentów-niespodzianek wymagających zaplanowania, takich jak np. wyjazd, może to być wręcz wskazane.

Grunt, żebyście spędzili ten wyjątkowy dzień razem, w aurze zaufania i bliskości, a przy tym dobrze się bawiąc.🧡