Impreza urodzinowa dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Szczególnie w okresie dzieciństwa, urodziny świętuje się hucznie, w dużym gronie. Bardzo często rodzice zapraszają na taką imprezy dzieci, które zna ich pociecha wraz z rodzicami. Zazwyczaj więc jest to uroczystość na dużą liczbę gości. Ponadto, zajęcie dzieci zabawą jest niezwykle trudne. Maluchy są niezwykle wymagające, szybko się nudzą, a w dodatku nie sposób zadowolić jedną zabawą każdego z nich. Niezwykle istotny jest także wystrój wnętrza oraz stół, który zachęci najmłodszych do uczestniczenia w przyjęciu i wprawi je w dobry, swobodny nastrój. Sprawdź jakie artykuły pomogą Ci przygotować wymarzoną imprezę urodzinową dla Twojego dziecka! 

Wystrój domu lub ogrodu na imprezę urodzinową 

Niezwykle ważny w organizowaniu imprezy urodzinowej jest wystrój pomieszczenia, w którym chcemy, aby się ona odbyła. Zazwyczaj urodziny organizowane są w domowym salonie. Możemy go ozdobić różnego rodzaju balonami, girlandami, serpentynami czy też banerami. Na imprezę urodzinową doskonale sprawdzą się balony cyferki. Liczba może być nadrukowana na klasycznym balonie lub balon może być w jej kształcie. Takie balony cyferki dostać można zarówno wykonane z folii, jak i gumy. Dobrym wyborem dla dzieci będzie też zakup balonów z postaciami z bajek. Dla dziewczynek idealne będą baloniki z księżniczkami, z kolei chłopcy ucieszą się z motywu superbohaterów. 

Letnia pora jest jednak idealna na wyprawienie urodzin na świeżym powietrzu. Również tam do dekoracji można wykorzystać balony oraz girlandy. Do imprezy na świeżym powietrzu doskonale sprawdzą się trwalsze balony foliowe. Ogród przyozdobić możemy pomponami oraz kulami dekoracyjnymi i specjalnymi kurtynami ozdobnymi. Otoczenie ozdobią też świeczki, lampiony wykonane z papieru ryżowego, cotton balls oraz lampeczki dekoracyjne, które powiesić można na werandzie, tarasie czy specjalnych drabinkach ogrodowych. 

Wystrój urodzinowego stołu 

Podstawowym elementem każdej imprezy urodzinowej jest stół, na którym dzieci znajdą napoje oraz przekąski, zjedzą tort oraz inne dania. Powinien on wyglądać kolorowo i poza swoją funkcją praktyczną stanowić element dekoracyjny. Na stół można położyć specjalnie zdobiony obrus. Poza tym ważnym elementem jest zastawa. Na imprezę urodzinową dla najmłodszych sprawdzą się jednorazowe, plastikowe lub papierowe talerzyki. Są one niezwykle wygodne i praktyczne zarówno dla maluchów, jak i rodziców-organizatorów imprezy: są lekkie, a w dodatku nie niosą ze sobą ryzyka zbicia, ułatwiają również sprzątanie po urodzinowej imprezie. Dobrym pomysłem dla dzieci będzie zakup kolorowych talerzyków, talerzyków we wzorki lub z motywami bajkowych postaci. Jeśli Twoje dziecko uwielbia Hello Kitty lub Myszkę Minnie albo Gwiezdne Wojny czy też Krainę Lodu, możesz zamówić talerzyki i miseczki z ich motywami. Talerzyki dostać możemy też z nadrukowanymi cyframi, które symbolizować będą ilość lat, jaką kończy nasza pociecha. 

Artykuły ozdobne dla dzieci 

Uzupełnieniem imprezy urodzinowej będą także specjalne, klasyczne czapeczki tekturowe w kształcie stożków. Takie czapeczki można też dostać w bardziej oryginalnych kształtach oraz ze specjalnymi nadrukowanymi wzorami lub bajkowymi postaciami. Poza czapeczkami możemy kupić specjalne tiary lub korony, dzięki którym dzieci poczują się jak prawdziwe księżniczki oraz królowie. 

Urodzinowy tort - obowiązkowy element na urodzinowym stole 

Na urodzinowym stole malucha nie może zabraknąć tortu. Jest to tradycyjny element każdej tradycyjnej imprezy urodzinowej. Tort dla malucha udekorujemy świeczkami, które można zdmuchnąć - myśląc życzenie urodzinowe. Świeczki dostępne są w klasycznej formie - wówczas możemy kupić tyle świeczek, ile nasza pociecha ma lat, lub wybrać świeczki w kształcie cyferek. Zastąpić je można jeszcze bardziej efektownymi, tortowymi racami, które emitują srebrno-złote iskry. 

Znajdź więcej pomysłów na urodzinowe dekoracje dla najmłodszych i stwórz idealne przyjęcie dla swojej pociechy. Talerzyki urodzinowe, balony i inne dekoracje znajdziesz w naszym sklepie.