Organizujesz przyjęcie plenerowe? Planujesz urządzić imprezę urodzinową pod gołym niebem, a może chcesz przygotować weekendowe spotkanie przy grillu lub piknik w gronie najbliższych przyjaciół? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Pomogą Ci one w organizacji i planowaniu imprezy w ogrodzie, na działce lub innym wybranym przez ciebie plenerze.

Zaproszenie gości

W zależności od charakteru imprezy plenerowej wysyłanie zaproszeń jest obligatoryjne lub nie. Jeśli spotkanie ma uroczysty, formalny charakter – np. przyjęcie komunijne lub weselne w plenerze – przygotowanie papierowych zaproszeń jest wskazane. W przypadku organizacji spontanicznych imprez – np. grilla ze znajomymi lub pikniku – gości zaprosić można inną drogą, np. telefonicznie.

Ustalenie menu

Repertuar dań serwowanych gościom podczas imprezy plenerowej dostosować należy do charakteru imprezy oraz ilości i wieku zaproszonych osób. Menu powinno być różnorodne, uwzględniające preferencje żywieniowe gości. Składać się mogą na nie zarówno dania główne, lekkie przekąski (np. wieloskładnikowe koreczki nadziane na wykałaczki), desery, napoje bezalkoholowe i drinki – koniecznie przyozdobione papierowymi dekoracjami i mieszadełkami do drinków. Przyrządzeniem menu zająć można się samodzielnie, poprosić o pomoc najbliższych lub wynająć firmę cateringową.

organizacja imprezy

Wygoda i komfort organizacji przyjęcia

Podczas organizowania imprezy lub przyjęcia na świeżym powietrzu warto zadbać o odpowiednią oprawę przyjęcia. Spotkanie w plenerze wywoływać ma pozytywne emocje i radosną atmosferę. By ją zapewnić, warto zaopatrzyć się w wygodne rozwiązania ułatwiające przygotowanie imprezy. Zamiast tradycyjnej zastawy stołowej, trudnej do utrzymania w czystości w warunkach plenerowych, wybrać można talerzyki plastikowesztućce jednorazowe wykonane np. z materiałów ekologicznych (np. drewna) lub sztućce plastikowe. Przydatne mogą być także kolorowe słomki papierowe do drinków lub słodkich napojów, patyczki do szaszłyków (jeśli planujemy serwowanie tego typu dania) oraz inne dodatki, np. serwetki papierowe, kubki jednorazowe czy akcesoria do grilla.

Podsumowanie

Impreza w plenerze to wyjątkowa okazja do spędzenia wspólnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Bez względu jednak na okoliczność jej organizowania ważne jest, by przebiegała ona w radosnej i sympatycznej atmosferze. Aby spotkanie należało do udanych, należy pamiętać o dobrym nastoju i odrobinie spontaniczności!