Lato sprzyja organizacji spotkań i imprez. Poza potrawami, które podasz gościom na zabawie, musisz też przygotować napoje, szczególnie gdy temperatura jest wysoka. Marzy Ci się przygotowanie idealnych trunków, które zaskoczą Twoich gości? Wystarczy przygotować kilka akcesoriów do drinków, by uzyskać uznanie gości. Zobacz jakie akcesoria barmańskie będą przydatne, by wyczarować oryginalne napoje na imprezę.

Jakie akcesoria barmańskie będą niezbędne?

Często będąc w barach, przyglądasz się pracy barmana i chciałbyś stworzyć takie cudne drinki jak profesjonaliści? Barman korzysta z wielu akcesoriów barmańskich, jednak zaopatrując się w dwa niezbędne produkty, możesz zabawić się w barmana podczas Twojej imprezy. Potrzebny Ci będzie shaker i miarka barmańska. Przydatne będą też szczypce do nakładania lodu. Oczywiście możesz przygotować więcej akcesoriów, jednak z tym niezbędnym minimum również uda się wyczarować ciekawe i zaskakujące napoje.

Akcesoria do drinków

Kolejnym czynnikiem, który będzie miał wpływ na wygląd i prezencję twoich napojów, jest dekoracja. Niezbędne będą akcesoria do drinków, to dzięki nim Twoje napoje zyskają estetyczny i ciekawy wygląd. Pomogą Ci w tym parasolki do drinków, mieszadełka koktajlowe, mieszadełka do drinków. Każdy napój podany w taki sposób nabierze elegancji i klasy, której nie powstydziłby się niejeden barman.

Drinki i napoje bezalkoholowe

Na imprezie potrzebne będą zarówno alkohole z procentami, jak i bezalkoholowe. Jednak jedne i drugie mogą pięknie wyglądać i nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać akcesoria do drinków do ich ozdobienia. Mieszadełka do drinków czy mieszadełka koktajlowe pełnią także funkcję praktyczną, ich obecność jest jak najbardziej wskazana do różnych napojów. Akcesoria barmańskie można śmiało wykorzystać również na imprezie dla dzieci, one również lubią kolorowe gadżety. Dla młodszych dzieci najlepiej sprawdzą się mieszadełka koktajlowe, by nie zrobiły sobie krzywdy.

Co będzie potrzebne do przygotowania drinków?

Poza akcesoriami barmańskimi i ozdobami trzeba oczywiście przemyśleć, jakie drinki podać gościom na imprezie. Jeśli nie wiesz, jak dokładnie wykonać konkretnego drinka poszukaj przepisu, eksperymentowanie w tym zakresie może skończyć się źle skomponowanym trunkiem, co nie wyjdzie Ci na dobre. Warto przygotować sobie przepisy na słodkiego drinka, a także na jakiś orzeźwiający napój, by dostosować się do gustów i różnych smaków gości. Wiedząc, co będziesz serwować, zaopatrz się we wszystkie składniki, jakie będą potrzebne do ich wykonania - alkohole, soki, napoje, syropy. Nie zapomnij też o lodzie, jest to niezbędny składnik drinków, szczególnie w upalne dni.

Owoce do ozdoby

Akcesoria do drinków będą stanowiły doskonałą dekorację, jednak warto wzbogacić je o świeże owoce i inne akcenty. Cytryny, pomarańcze, kawałki arbuza lub melona będą się pięknie prezentowały w Twoich drinkach. Możesz wykorzystać plasterki owoców, ich cząstki, a nawet zrobić spiralki ze skórki np. cytryny. Dobierz owoce do rodzaju drinka, a brzeg możesz dodatkowo ozdobić cukrem lub solą. Krusta, bo tak nazywa się zdobienie rantów szkła, będzie miała jednak wpływ na smak drinka, stosuj ją więc z głową!


Jeśli posiadasz już niezbędne akcesoria barmańskie i akcesoria do drinków możesz zaszaleć i zaskoczyć gości, pamiętaj jednak by dekoracją nie przytłoczyć drinka i stosować ją z umiarem.