Piękna pogoda sprawia, że mamy większą ochotę na spędzanie wolnego czasu pośród natury. Bujna zieleń, przyjemny szum liści, śpiew ptaków. Do tego promienie słońca i witamina D. Słoneczna aura zachęca do spotkań z rodziną i znajomymi w plenerze. Nawet jeśli masz swój ogród, warto czasem zmienić otoczenie i zorganizować spotkanie w jakimś innym, zielonym miejscu. Piknik w plenerze brzmi ciekawie! Niezależnie od tego, czy chciałbyś zorganizować piknik w Warszawie, piknik w Krakowie lub poza miastem, musisz się do niego dobrze przygotować.

Patyki szaszłykowe bambusowe - 250*2,5 mm, 200 szt.

Co potrzebne na piknik?

Wszystko zależy od tego, z kim chcesz spędzić czas podczas pikniku i w jakiej formie. Inne rzeczy zabierzesz na piknik z dziewczyną, chłopakiem czy przyjaciółmi, a inne na piknik z dziećmi. Wspólnym mianownikiem jest na pewno prowiant oraz jednorazowa zastawa stołowa. Jeśli planujesz piknik np. w leśnej altanie, zabierz ze sobą obrus papierowy lub foliowy. Jeśli piknik odbędzie się na polanie, zabierz koce.

Co zabrać na piknik z dziećmi?

Po pierwsze talerzyki papierowe lub talerzyki plastikowe, kubeczki plastikowe lub papierowe, które ułatwią Ci sprzątanie po pikniku, a także będą wygodne w transporcie. Dodatkowo, takie talerzyki papierowe dla dzieci mają fajne nadruki, dzięki którym plenerowa impreza nabierze wyjątkowego charakteru. Zabierz także drewniane sztućce oraz serwetki. Serwetki są koniecznością, ponieważ na pikniku możesz nie mieć dostępu do wody,  aby umyć/wytrzeć buzię czy ręce. Kolorowe słomki lub papierowa girlanda, rozwieszona na drzewie, także będą świetnym pomysłem. Dodatkową atrakcją mogą być gry plenerowe lub np. piłkarzyki wersja mini, które z łatwością zmieścisz w bagażniku auta. Zastanów się także nad preparatami na komary.

Jak zorganizować piknik z drugą połówką lub przyjaciółmi?

W przypadku pikniku z dziewczyną, chłopakiem lub przyjaciółmi,  postaw na drewniane sztućce, które są biodegradowalne i przyjazne środowisku, a dodatkowo zapakowane w eco-friendly, sterylne opakowanie. Dobierz do tego kolorystycznie pasujące papierowe talerzyki oraz papierowe kubki. Łatwo będzie można je potem posprzątać, a dodatkowo nic się nie stłucze. Na imprezie plenerowej z przyjaciółmi nie może zabraknąć oryginalnych dekoracji. Możesz ze sobą zabrać lampion dekoracyjny, girlandę, pikery koktajlowe, a także wielokrotnego użytku słomki metalowe.
W przypadku spożywania produktów alkoholowych, zabierz plastikowe kieliszki lub parasolki papierowe.

A co w przypadku upałów?

Jeśli zdecydujesz się na organizację pikniku podczas upału, zabierz ze sobą duże ilości wody. Nawodnienie w trakcie wyższej temperatury jest najważniejsze. Dodatkowo dobre kremy z filtrem i nakrycie głowy, np. kapelusz. Jeśli masz w domu pawilon ogrodowy lub parasol, pomyśl o zabraniu ich ze sobą. Możesz także rozwiesić między drzewami np. żagiel, duży obrus lub większy koc, które dadzą trochę cienia w słoneczną pogodę.

 

Podsumowując, zabierz ze sobą nie tylko takie rzeczy, które sprawią, że piknik w plenerze będzie wyjątkowy, ale także te przedmioty, które ułatwią Ci potem sprzątanie. Przede wszystkim zabierz ze sobą dobry humor 😊

Zobacz produkty, które polecamy zabrać na piknik>>