Halloween budzi spore zainteresowanie, nie tylko wśród dorosłych, ale także dzieci. Ten upiorny i tajemniczy klimat, który otacza ostatni dzień października, udziela się wszystkim, a temat potworów czy czarownic jest stale aktualny. To także doskonała okazja, aby urządzić klimatyczną zabawę z przebraniami. Sprawdź, jak zorganizować imprezę Halloween dla dzieci, krok po kroku.

Halloween - dekoracje, które stworzą odpowiedni klimat

Kiedy w planach jest zorganizowanie udanej zabawy Halloween dekoracje to podstawa. One podkreślą wyjątkowość imprezy. Należy mieć na uwadze, iż przyjęcie jest dla dzieci, dlatego warto zatroszczyć się o to, aby ozdoby na Halloween nie były zbyt mroczne i przerażające. Zdecydowanie lepiej postawić na coś śmiesznego i wesołego. Sprawdzą się w tym celu pomarańczowe balony z nadrukiem, które przypominać będą lampiony z dyni, ozdobne girlandy z duszkami czy transparenty z napisami. Aby impreza Halloween dla dzieci miała oryginalny klimat, oprócz balonów nie powinno także zabraknąć wydrążonej dyni. Całe pomieszczenie warto także udekorować wiszącymi ozdobami, czy elementami, które będą nawiązywać do postaci kojarzonych z tą okolicznością. Niektóre elementy dekoracji można wykonać samodzielnie. Najprostsze propozycje to:

  • Latające nietoperze - z czarnego brystolu należy wyciąć kształt nietoperza i przymocować do niego elastyczny drucik bądź żyłkę. Przygotowane w ten sposób nietoperze można zawiesić na żyrandolu, lampach czy na firankach w oknie.
  • Upiorne cienie na ścianie - równie prosta dekoracja co nietoperze. Z czarnego brystolu należy wyciąć kształty kojarzące się z Halloween - np. kota, dynię, kapelusz czarownicy itp. Następnie, tak przygotowane elementy należy umieścić na druciku bądź patyczku (sprawdzą się w tym celu również patyczki do szaszłyków) i przykleić do szklanego świecznika z wysoką świeczką. Palący się ogień będzie rzucał na ścianę cień o wyciętych kształtach.

Uwaga tu straszy - stroje na Halloween dla dzieci

Bardzo ważnym elementem imprezy Halloween dla dzieci, jak i dorosłych są odpowiednie przebrania. Najlepsze propozycje na stroje na Halloween dla dzieci to duszki, czarownice, czarodzieje, piraci, wampiry czy wilkołaki. Wieczór Halloween to jednak nie tylko czas przebrań upiornych i strasznych, ale równie dobrą propozycją będą przebrania inspirowane bohaterami ulubionych dziecięcych bajek. Można zdecydować się na cały kostium, lub wykorzystać tylko poszczególne elementy, na przykład maskę, czapkę czarodzieja, pelerynę itp.

Impreza Halloween - jedzenie, które wprawi w upiorny nastrój

Na każdej zabawie, również na imprezie Halloween, jedzenie jest bardzo ważne. W ten wyjątkowy wieczór warto jednak zadbać o to, aby nawet przekąski miały magiczny klimat nawiązujący do okoliczności. Kilka prostych propozycji to:

  • bananowe duszki i dynie z mandarynki - przekrojone na pół banany należy ozdobić ciemnym lukrem, tak miały oczy oraz usta i należy je ustawić na talerzu. Mandarynki należy obrać, a w środku umieścić kawałek zielonego, podłużnego żelka, który będzie doskonale udawał łodyżkę dyni;
  • halloweenowe ciastka - kruche ciastka z ulubionego przepisu należy wyciąć z foremek w kształcie duszka, dyni, kota i innych kształtów, a następnie ozdobić kolorowym lukrem.
  • słodkie pająki i nietoperze - do okrągłych cukierków i czekoladek w sreberku należy dokleić nóżki z drucików bądź skrzydełka z brystolu, które uczynią z nich upiorne zwierzątka.

Cukierek albo psikus - zabawy na Halloween dla dzieci

Impreza Halloween dla dzieci wymaga nie tylko odpowiedniego klimatu, ale również specjalnych atrakcji dla najmłodszych. Do najciekawszych zabaw na Halloween dla dzieci należą:

  • jedzenie cukierków bez użycia rąk - dobrze znana i popularna zabawa. Cukierki w papierkach należy zawiązać na sznureczkach i przywiązać do sufitu, drzwi, lampy itp. Zadaniem dzieci będzie jak najszybsze zjedzenie cukierka, jednak bez użycia rąk.
  • wyławianie jabłek - równie popularna zabawa. W misce z wodą powinny znaleźć się niewielkie jabłka. Zadaniem dzieci, będzie wyłowienie jabłka ustami, bez pomocy rąk.
  • Baba Jaga patrzy - prosta zabawa. Jedna osoba odwraca się tyłem, w tym czasie uczestnicy starają się podbiec jak najbliżej, jednak na słowa raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy, muszą stanąć bez ruchu. Zwycięża osoba, która najszybciej dobiegnie do Baby Jagi.
  • Piniata - podobna do ciuciubabki, jednak zadaniem osoby z zasłoniętymi oczami jest rozbicie piniaty z cukierkami.

Stwórz niezapomniany klimat imprezy halloweenowej przy użyciu specjalnych dekoracji i strojów, niezbędne akcesoria znajdziesz w naszym sklepie.