Wszyscy uwielbiamy spędzać ciepłe wieczory w miłym towarzystwie, a jeśli towarzyszy temu smakowite jedzenie, tym lepiej. Idealnym połączeniem jest więc organizacja grilla. By jednak grillowanie przebiegało łatwo i było przyjemne, należy dobrze się do niego przygotować. Dobra organizacja zapewni nam mile spędzony wieczór bez dodatkowych zmartwień. O czym należy pomyśleć, zanim zaprosimy gości na grilla? Zobacz, co przygotować i w jakie akcesoria do grilla się zaopatrzyć.

Zaproszenie gości

Grill party to poza dobrym jedzeniem przede wszystkim goście. Nie zostawiaj zaproszenia ich na imprezę na ostatnią chwilę. Może się bowiem zdarzyć, że Twoi przyjaciele wcześniej zaplanowali sobie wieczór. Zaproszenie z odpowiednim wyprzedzeniem pozwoli Ci również oszacować, ile osób będzie obecnych, co jest niezbędne podczas szykowania imprezy.

Akcesoria do grilla, produkty spożywcze, czyli lista zakupów

Robiąc listę zakupów, minimalizujesz ryzyko, że o czymś zapomnisz. Dobrze jest wybrać się na zakupy wcześniej i nie robić ich na ostatnią chwilę, w dniu imprezy dokupić jedynie produkty, które muszą być świeże. Unikniesz w ten sposób sytuacji, że zabraknie Ci potrzebnych artykułów. Co powinno znaleźć się na liście?

  • Produkty do rozpalenia grilla

Przede wszystkim musisz zadbać o artykuły potrzebne do rozpalenia i przygotowania grilla, choć to wydaje się oczywiste, zadbaj, by nie zabrakło Ci węgla drzewnego i nie zapomnij o rozpałce, która może się przydać, gdy ciężko będzie go rozpalić.

Do przygotowania grillowanych przysmaków niezbędne będą akcesoria na grilla, bez których ciężko przyrządzić potrawy na ruszcie. Przydatne będą tacki na grilla, szczypce do przewracania jedzenia, łopatka i metalowe sztućce. Elementem, który nie jest niezbędny, ale pomoże Ci idealnie przygotować jedzenie (szczególnie mięso), jest termometr. Do przygotowania dań na grillu potrzebne będą również patyczki do szaszłyków, warto zaopatrzyć się także w wykałaczki do szaszłyków.

  • Jednorazowa zastawa

Organizując przyjęcie w ogrodzie, nie warto wyciągać najlepszej zastawy, na takie okoliczności idealna będzie kolorowa zastawa jednorazowa. Papierowe kubeczki i talerzyki z ciekawymi wzorami będą ładnie się prezentować, a Ty będziesz mieć mniej pracy przy sprzątaniu.

  • Produkty spożywcze

Podczas zakupów pamiętaj również o jedzeniu. Wcześniej możesz zakupić wszystkie artykuły, które są pakowane i nie popsują się oraz wszystkie przyprawy potrzebne na grilla.

Co zaserwować gościom na grillu?

To, co podasz gościom podczas imprezy, zależy wyłącznie od Ciebie, warto jednak wziąć pod uwagę preferencje gości, ewentualne diety i alergie. Możesz kulinarnie zaszaleć i przygotować kilka wersji dania, na patyczki do szaszłyków nadziać nie tylko mięso, ale też oryginalne dodatki. Do przygotowania obfitych i sycących porcji przydadzą się patyczki do szaszłyków długie, na które będzie można nadziać wiele smakołyków naraz, takie danie zaspokoi apetyt Twoich gości. Do przygotowania przekąsek na zimno można wykorzystać wykałaczki do szaszłyków, owocowe lub warzywne przystawki przydadzą się, gdy będziecie oczekiwać na gorące dania z grilla. A na grillu nie może zabraknąć karkówki i kiełbasek, które kojarzone są z tą formą przygotowania jedzenia i uchodzą za przysmaki. Poza mięsem warto pokusić się o przygotowanie grillowanych ryb, to danie wymaga trochę więcej pracy, jednak efekty są tego warte.

Organizacja grilla wymaga trochę wysiłku, jednak przygotowanie wcześniej dań i zadbanie o potrzebne akcesoria do grilla pozwoli Ci podczas imprezy cieszyć się towarzystwem i miłymi chwilami bez zmartwień.