1 czerwca to wyjątkowa data dla wszystkich rodziców. Tego dnia swoje święto obchodzą ich ukochane pociechy, dlatego warto podkreślić to, jak ważne są i jak wiele radości przynoszą na co dzień. Warto dokładnie zaplanować, jak spędzić Dzień Dziecka z pociechą, wybrać odpowiednie atrakcje i dostarczyć maluchom jak najwięcej pozytywnych wrażeń. Oto kilka propozycji i pomysłów na Dzień Dziecka.

 

Bal z przebraniami

 

Dzieciaki kochają się przebierać, wcielać w rolę i w swoje ulubione postaci. Jednym z pomysłów na Dzień Dziecka są właśnie takie zabawy. Zapewne coś takiego zorganizuje pobliskie przedszkole bądź szkoła, a jeśli nie, można zorganizować kinder party samodzielnie w ogrodzie bądź w domu i zaprosić kilkoro najbliższych kolegów i koleżanek. Ciekawe stroje dla chłopców i dziewczynek znajdziesz w naszej ofercie. Wybierz ze swoim dzieckiem wyjątkowe przebranie.

 

Wyjście do kina i aktywne spędzanie czasu

 

Prezenty na Dzień Dziecka to również ważna część święta, jednak oprócz upominków, warto zastanowić się jak spędzić Dzień Dziecka z pociechą, wykorzystując wolny czas i poświęcając jej 100% uwagi. Jednym z rozwiązań jest zorganizowanie wspólnej wycieczki do kina, do sali zabaw czy na spacer do ZOO. Można zrobić maluchowi niespodziankę albo wspólnie zaplanować ten dzień i wybrać najciekawsze atrakcje na Dzień Dziecka.

 

Piknik i puszczanie latawców

 

Jeśli jest to weekend, udanym pomysłem na Dzień Dziecka będzie wycieczka rowerowa za miasto i urządzenie pikniku. Warto zaplanować wcześniej trasę w taki sposób, aby była ona łatwa i niezbyt długa, w sam raz na kondycję dziecka. Na miejscu będzie można rozłożyć koc, pograć w piłkę, puszczać latawce i zjeść przekąski.  Do kosza piknikowego najlepiej włożyć ulubione przekąski malucha, przydatne będą również serwetki i jednorazowe talerzyki. W dniu święta swojej pociechy warto wybrać wzór z motywem z ulubionej bajki czy w ulubionym kolorze. Duży wybór wzorów i kolorów znajdziesz w naszej ofercie.

 

Podchody, zagadki i szukanie prezentu

 

Kolejną ciekawą propozycją zabawy na Dzień Dziecka jest urządzenie podchodów i wielkie poszukiwania prezentu. Warto jednak zaznaczyć, że ten pomysł na Dzień Dziecka wymaga wcześniejszego przygotowania. Można nadać dziecku telegram, który przyjdzie w dniu jego święta lub naszkicować specjalną mapę, która zostanie mu wręczona. Cała zabawa polega na tym, aby dawać dziecku wskazówki i zagadki, których rozwiązaniem będzie jakieś miejsce, kiedy do niego dotrzecie, dziecko znajdzie kolejną niespodziankę w postaci następnej łamigłówki. Takie podchody będą doskonałą atrakcją na Dzień Dziecka, podczas której pociecha będzie podekscytowana, przejęta i poczuje się jak bohater bajki rozwiązujący ważne zagadki. Na ostatnim punkcie maluch powinien znaleźć swój prezent na Dzień Dziecka.

 

Wspólne gotowanie

 

Kolejnym pomysłem na Dzień Dziecka, który będzie świetnym dodatkiem do pozostałych zabaw, jest wspólne gotowanie. Dzieci lubią czuć się ważne i potrzebne, a często podczas przyrządzania posiłku nie ma czasu na to, aby mogły się wykazać, dlatego w tym szczególnym dniu, niech dziecko samodzielnie ustali menu na cały dzień. Następnie udajcie się wspólnie do sklepu po składniki i ugotujcie razem obiad, upieczcie ciasteczka i udekorujcie je. Wspólne przygotowywanie słodkości będzie połączeniem frajdy i zabawy z nauką oraz zdobywaniem nowych umiejętności. Dodatkowo dzieci lubią bawić się w dorosłych, a samodzielne gotowanie z pewnością należy do czynności zarezerwowanych właśnie dla nich.