Mikołajki zbliżają się coraz większymi krokami. 6 grudnia to czas, kiedy przygotowujemy się na święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzącą zimę. Ten czas to idealny moment, aby przyozdobić swój dom i wprawić całą rodzinę, a szczególnie najmłodsze pociechy w świąteczny nastrój. Mikołajki to święto niezwykle lubiane przez dzieci. To właśnie wtedy Mikołaj przynosi im w nocy prezenty do butów lub skarpet. Spraw, aby Twoje dzieci poczuły świąteczną aurę i dowiedz się jakie ozdoby wybrać do swojego wnętrza na grudniowy, świąteczny czas! 

Mikołajki - świąteczny przedsmak

Mikołajki to święto, które obchodzimy 6 grudnia. Ten dzień, szczególnie dzieciom kojarzy się z pierwszymi zimowymi prezentami, które przynosi Gwiazdor nocą i wkłada je do butów lub skarpet. Tradycja świętowania tego jednego z pierwszych grudniowych dni swój początek miała w celebracji imienin świętego Kościoła Katolickiego - Mikołaja. Tradycja prezentów w mikołajkowe święto jest niezwykle długa - sięga ona bowiem aż do średniowiecza. Obecnie w mikołajki rodzice zostawiają zazwyczaj w nocy swoim małym pociechom drobne upominki, mniejsze prezenty czy słodycze, które umieszczają w butach, specjalnie powieszonych skarpetkach mikołajkowych czy też pod poduszką. Bardzo popularne jest również wymienianie się prezentami w tym dniu w przedszkolach oraz szkołach. 

Mikołajki - skarpety na prezenty

Część osób mikołajkowe prezenty dla dzieci umieszcza w specjalnych skarpetach. Świąteczne skarpety wiszące na kominku są szczególnie znane z bożonarodzeniowych filmów. Stanowią one nie tylko dobry sposób na “przekazanie” prezentu, ale także sprawdzą się one idealnie jako mikołajkowa ozdoba. Mikołajowe skarpety na prezenty znajdziesz w naszym sklepie w różnych odsłonach - oferujemy skarpety z różnymi zimowymi oraz świątecznymi motywami takimi jak: Święty Mikołaj czy renifery. Skarpety z napisem “Merry Christmas”, jak i innymi świątecznymi wzorami sprawdzą się nie tylko jako ozdoba na mikołajki, ale także samo Boże Narodzenie. 

Mikołajkowe balony

Jeśli masz w domu dzieci, wystrój domu na mikołajki jest szczególnie istotny. Jednym z ulubionych przez dzieci akcesoriów są balony. Możesz z nich skorzystać również w trakcie świąt. Dobrym pomysłem będzie zawieszenie balonów w kolorach charakterystycznych dla grudniowych świąt, czyli zielonym i czerwonym. W profesjonalnych sklepach z balonami znajdziesz także balony, na których znajdują się świąteczne motywy. Balony foliowe w kształcie kolorowych bombek czy błyszczących śnieżynek nadadzą Twojemu wnętrzu świąteczny, mikołajowy lub bożonarodzeniowy charakter. Balony zakupione na mikołajki możesz wykorzystać również na Boże Narodzenie. 

Świąteczne ozdobne akcesoria 

Do wystroju mikołajkowego wnętrza możemy wykorzystać świąteczne lampki. Sprawdzą się one zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Nadają one bowiem specyficzny, świąteczny klimat. W pokojach w trakcie zimowych świąt nie może zabraknąć świątecznych świec oraz rozwieszonych bombek i świątecznych łańcuchów. Świąteczny stół przyozdobić możemy z kolei obrusem z mikołajkowymi lub bożonarodzeniowymi motywami. W tym czasie warto też upatrywać świątecznych akcesoriów - figurek lub misiów - reniferów lub mikołajów, które doskonale wpasują się w wystrój wnętrza w tym okresie. W specjalistycznych sklepach znajdziemy nawet specjalne akcesoria do kuchni jak, chociażby etui na sztućce, ściereczki czy fartuszki z mikołajkowymi motywami. 

Sprawdź więcej inspiracji na dekoracje na mikołajki w naszym sklepie, znajdź balony na mikołajki i inne ozdoby, stwórz wyjątkowy, świąteczny nastrój w swoim mieszkaniu!