Karnawał to doskonały czas na organizowanie imprez tematycznych. Świetnym motywem przewodnim do zorganizowania imprezy karnawałowej będzie film “Minionki atakują” oraz jego pierwsza część - “Jak ukraść księżyc”. Zabawne żółte stworki już dawno podbiły serca zarówno dzieci, jak i dorosłych i od dawna cieszą się sympatią i zainteresowaniem. Z tego względu warto zaprosić je na swoją karnawałową zabawę. Z pewnością stworzą niezapomniany i radosny klimat, a z pomocą gadżetów z Minionkami i karnawałowych dekoracji to zadanie nie będzie trudne.

Żółte stworki podbijają świat

Minionki to postaci tak charakterystyczne, że zna je niemal każdy, nawet jeśli nie oglądał żadnego filmu z ich udziałem. Od 2010 roku, kiedy miała miejsce premiera pierwszego filmu o Minionkach, te żółte stworki zaczęły pojawiać się dosłownie wszędzie. Gadżety z Minionkami po dziś dzień królują w sklepach, a wizerunki małych stworków widnieją na odzieży czy przeróżnych dodatkach. Ze względu na to, że są tak dobrze rozpoznawalne, będą doskonałym motywem imprezy karnawałowej. Łatwa dostępność typowych karnawałowych dekoracji, takich jak balony czy girlandy właśnie z ich wizerunkiem, pozwoli na stworzenie iście minionkowego klimatu.

Dekoracje na imprezę tematyczną

Oprócz typowych karnawałowych dekoracji, takich jak balony czy serpentyny, decydując się na zabawę z motywem przewodnim, należy zadbać o to, aby w pomieszczeniu, gdzie odbywać się będzie karnawałowa zabawa, pojawiło się jak najwięcej ozdób nawiązujących do wybranego tematu. W tym przypadku będą to oczywiście karnawałowe gadżety, takie jak balony Minionki, girlandy, transparenty, czapeczki czy ozdoby wiszące.

Przebranie Minionka obowiązkowe!

Obowiązkowym elementem na każdej imprezie karnawałowej są przebrania. Zaproszeni goście, a także organizatorzy powinni zaopatrzyć się w przebrania, dzięki którym będą mogli wcielić się żółte stworki z filmu. Takie przebranie nie wymaga wiele elementów - w najprostszym wydaniu wystarczą żółte i niebieskie elementy garderoby - przypominające kolor Minionków oraz noszonych przez nich spodenek. Dodatkowym atutem będą również okrągłe, czarne okulary, które będą nawiązywały do dużych, okrągłych oczu Minionków. Dla tych, którzy lubią się przebierać na całego, dobrym rozwiązaniem będzie również żółte nakrycie głowy i pomalowanie twarzy na ten kolor. Jeśli każdy z uczestników imprezy karnawałowej zadba choć w najmniejszym stopniu o to, aby zmienić się w Minionka, impreza może zrobić naprawdę duże wrażenie. Warto zrobić pamiątkowe, minionkowe zdjęcie, najlepiej w towarzystwie balonów Minionków i innych dekoracji.

Karnawałowe gadżety niezbędne na imprezie

Jeśli impreza karnawałowa jest organizowana na dużą liczbę osób, najlepiej sprawdzą się praktyczne rozwiązania takie jak jednorazowe zastawy. Do tradycyjnych karnawałowych gadżetów, takich jak kubeczki i talerzyki papierowe, warto dołączyć elementy, które będą dodatkowo przypominać o tym, że jest to impreza właśnie w stylu Minionków. Sprawdzą się w tym celu akcesoria takie jak:

  • serwetki
  • kubeczki
  • talerzyki
  • słomki z medalionami
  • kolorowe sztućce plastikowe

Obecność takich dodatków na stole z pewnością dodatkowo podkreśla minionkowy nastrój i będzie kolejnym nawiązaniem do filmu i motywu przewodniego imprezy karnawałowej.

Muzyka, taniec i dobra zabawa

Minionki dały się poznać jako postaci może nieco głupiutkie, ale za to niezwykle radosne, kochające dobrą zabawę oraz taniec. Tak się składa, że wszystkie te elementy są również niezbędne podczas karnawału, dlatego warto zadbać o dobry akompaniament i ruszyć na parkiet.