Czy zastanawialiście się kiedyś, jak niezwykłe przyjęcie można stworzyć korzystając z dmuchanych zabawek i gadżetów? Jeśli brak Wam pomysłów na organizację imprezy dla małoletnich, podpowiadamy, jak sprawić, by klimat był naprawdę niepowtarzalny, a uśmiech nie schodził z twarzy uczestników. Wcale dużo Wam nie potrzeba, aby wyczarować baśniową krainę. Dziś dmuchańce w roli głównej. I absolutnie nie chodzi jedynie o tradycyjne balony, choć i bez nich się nie obejdziemy. Jeśli jednak myślicie, że na tym koniec, jesteście w błędzie. Dmuchanych gadżetów jest znacznie więcej. Proponujemy więc szybki przegląd możliwych ozdób i akcesoriów.

Fantastyczne dmuchańce dla młodszych i starszych

Czym możemy zaskoczyć naszych gości, a przede wszystkim bohatera przyjęcia? Jakie atrakcje zapewnić, czym zachęcić do zabawy? Zapytaliśmy ekspertów z godanparty.pl, jakie dmuchańce urozmaicą wszelkie dziecięce imprezy. Pogrupować je możemy na następujące kategorie: dmuchane różdżki, które świecą podczas potrząsania; udekorowane motywem ulubionej bajkowej postaci np. Myszki Micky i Myszki Minni (tzw. tapball), dmuchańce do trzymania, wypełnione dzwoneczkami i brokatowymi groszkami, ozdobione sylwetką bajkowego bohatera, dmuchane postaci z bajek, stojące, o różnej wysokości, pięknie wykonane dmuchane i świecące postaci z ulubionych bajek, np. Anna czy Elza  z “Krainy Lodu”, miecze, pałki, które świecą na skutek uderzenia, przeznaczone do wielokrotnego nadmuchiwania; kolorowe, estetyczne, doskonałe do zabawy podczas imprezy oraz wielobarwne, duże piłki, możliwe do powieszenia pod sufitem; ozdobione motywami z najbardziej znanych bajek.

Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów wystroju, zabawa będzie naprawde przednia, a dzieci wniebowzięte. Aby dopełnić całości, powinniśmy sięgnąć po balony, te bowiem są stałym bywalcem każdego, nawet najmniejszego przyjęcia.

Foliowe, gumowe? Jakie balony? A może wszystkich po trochu?

Kiedyś znaliśmy tylko jeden rodzaj balonów, gumowe, nadmuchiwane, zazwyczaj jednokolorowe. Dziś możemy wybierać wśród balonów napełnionych powietrzem, ale także tak popularnym helem, znane jako balony foliowe. Dmuchańce wykonane są z folii, gumy, niektóre nawet świecą. Mają również przeróżne kształty, nie muszą już być tradycyjne w swej formie. Balony dla dzieci bardzo często przybierają postać ulubionego bohatera bajkowego, postaci księżniczki, zwierzaka, Minionka, kucyka. Mogą wisieć, fruwać pod sufitem, być umocowane na patyczku i przeznaczone bezpośrednio do trzymania w rączce. Duże, małe, kolorowe, we wzorki, z rysunkami, napisami. Od nas zależy, czy skorzystamy z tej różnorodności i ozdobimy miejsce imprezy balonami wszelkiej maści, czy jednak postawimy na jeden rodzaj, wielkość, motyw. To kwestia naszych upodobań. Możliwości mamy wiele.

Nadmuchiwana radość

Naszym priorytetem jest sprawiać dziecku radość, przy każdej nadarzającej się okazji. Tym bardziej jeśli planujemy dla niego imprezę okolicznościową. Niezależnie od okazji, zabawa dla dziecka powinna zostać gruntownie zaplanowana. Nie może na niej zabraknąć atrakcji dla najmłodszych oraz odpowiedniej oprawy. Wspomniane dmuchańce nie tylko upiększą miejsce przyjęcia, ale będą też świetnym rekwizytem do zabawy. Ciekawym rozwiązaniem może być przygotowanie balona z postacią z bajki dla każdego uczestnika zabawy. Zamiast balona możemy zastosować różdżki, miecze, pałki. Mając balony można zorganizować wiele zabaw dla dzieci, konkursów. “Dmuchane” przyjęcie może stać się okazją do wymyślnych harców naszych pociech.