Sylwester, a także okres karnawału jest szczególnym czasem zabawy, zarówno dla seniorów, jak i naszych pociech, którym również warto zapewnić rozrywkę dostosowaną do ich wieku i możliwości. Także my, dorośli, możemy zorganizować juniorom czas sporządzić specjalny zestaw gier z balonami, które sprawią, że dzieci będą miały zajęty czas do północy i spędzą do w wystrzałowych humorach. Balony, jako proste akcesoria do zabawy, wbrew pozorom mogą przynieść najmłodszym ogromną frajdę, jeżeli tylko umiejętnie je wykorzystamy oraz zakupimy najlepszej jakości, wspaniałe balonowe rekwizyty, np. w sklepie z dekoracjami
godanparty.pl. Oto propozycje kilku zabaw, dzięki którym najmłodsi nawet nie zauważą upływu czasu pozostałego do północy.

Tańcz wśród balonów!

Będziemy potrzebowali identyczną ilość balonów co dzieci. Reguła zabawy jest taka, że w trakcie tańca nasze pociechy - ale możemy też zaangażować duże dzieci, więc zaprośmy do zabawy dorosłych! - mają za zadanie utrzymać w powietrzu swój balon przez jak najdłuższy czas. Kierownik zabawy może w różnych odstępach czasu dyktować warunki zabawy, wydając komendy, przykładowo: teraz przy odbijaniu balonów możemy posługiwać się tylko głowami, teraz będziemy odbijać łokciami, a teraz używamy jedynie naszych nóg. W ten sposób rozwijamy u dzieciaków zmysł kreatywności - jedno dziecko będzie odbijać balonik za pomocą główki, inne wykorzysta możliwość dmuchania, jeszcze inne - wytwarzając prąd powietrza - będą korzystać z tacki. Oczywiście wygraną jest tańcząca osoba, której balon utrzyma się w powietrzu najdłuższy okres czasu. Rzecz jasna, do zabawy najlepiej wykorzystać balony nadmuchiwane w sposób tradycyjny, jednak przy odpowiednich warunkach możemy też pokusić się na balony z helem.

Wykorzystaj zmysł równowagi!

W tej zabawie każda z pociech dostaje jeden balon. Wyzwanie polegać będzie na tym, że dzieci będą musiały zachować na swojej głowie balon przez jak najdłuższy czas. Na próbę warto zrobić najpierw część wstępną, żeby każde dziecko mogło spróbować swoich sił przed próbą generalną. Zwycięzcą zostaje dziecko, którego balon utrzyma się na główce najdłużej.

Dwie głowy, jeden balon!

Dajemy dzieciom polecenie dobrania się w pary. Dzieci mają za zadanie stanąć na wprost siebie, a między głowami umieszczają stabilnie balon. Teraz, każda z par będzie tańczyła do rytmu melodii puszczanej przez lidera w odtwarzaczu. Zadanie staje się tym trudniejsze, im szybszą muzykę wykorzystamy do tańca. W następnej kolejności osoba prowadząca zadanie wydaje polecenie, by balonik usadowić pomiędzy płaszczyzny brzuszków, wciąż kontynuując taniec. Jeżeli widzimy, że wiele par nie daje za wygraną, możemy zadanie utrudnić i wprowadzić przeszkodę polegającą na tym, że mali gracze będą musieli odwrócić się do siebie plecami i w ten sposób tańczyć utrzymując balon za pomocą pupy. Wygraną jest para, której balon będzie utrzymywać się w tańcu najdłużej, oczywiście bez pomocy rąk. Nakażmy dzieciom rozmieszczenie się w różnych częściach pokoju. Baloników tym razem również jest tyle, co dzieci-uczestników. Z odtwarzacza udostępniamy melodię. W niespodziewanym momencie wyłączamy muzyczkę, a każda z pociech ma za zadanie złapanie jednego balonika.  Następnie zabieramy jeden z baloników z podłogi. Dzieci tańczą do taktu, a gdy muzyka ucichnie - każde z nich znów będzie musiało złapać jeden balon. Ponieważ balonów jest o jeden mniej niż w rundzie poprzedniej, zadanie jest utrudnione. Odpadnie uczestnik, który nie zdoła znaleźć dla siebie balonika. W każda kolejnej rundzie odbieramy jeden balonik, w związku z czym wygranym jest dziecko, które samo pozostanie w tańcu z balonikiem.

Balony to super zabawa!

Kreatywnych zadań z wykorzystanie balonów jest oczywiście dużo więcej - poruszmy naszą wyobraźnię i wciągnijmy nasze pociechy w wir balonowych gier. Nie ma znaczenia, czy do zabawy użyjemy balonów reklamowych, balonów z nadrukiem, ze wzorkami, czy może całkiem gładkich. Najważniejsze, to dobra zabawa w rytm muzyki i w towarzystwie balonów - do samego Nowego Roku! Celem uświetnienia zabawy, wykorzystajmy najpiękniejsze balony z oferty internetowej sklepów, które dostarczają dobrej jakości nadmuchiwanych akcesoriów - np. zamówmy zestawy baloników w sklepie godanparty.pl