Rodzic, z racji swego statusu, nie raz i nie dwa, staje przed dylematem, czy urządzać przyjęcie dla dziecka. A jeśli już zdecyduje, że tak, zastanawia się, jak najlepiej zorganizować zabawę dla najmłodszych. Często jest to prawdziwym problemem dla rodziców, znaleźć pomysł na udane przyjęcie dla dziecka. Oczywiście, rozwiązań jest wiele, ilu rodziców, tyle rozwiązań pojawi się po drodze. Warto jednak zastanowić się nad przyjęciem bajkowym, gdzie królować będzie motyw z ukochanym bohaterem malucha. Nie ma chyba dziecka, które namiętnie nie oglądałoby bajek i nie miało swoich faworytów. Czy to królewny, czy misie, czy może super -auta, a nawet bohaterowie o nadludzkich wręcz zdolnościach, co rusz ratujących świat od zagłady. Wszystko to działa na wyobraźnię, nie tylko zresztą dziecięcą, przyznajmy się. I takie przyjęcie, o którym mowa, nie tylko ucieszy dzieciaki, ale na pewno sprawi frajdę każdemu dorosłemu. Przecież, gdzieś w głębi duszy, w każdym z nas drzemie mały chłopiec albo malutka dziewczynka.

Dla Antosia i Antosi

Oczywiście zabierając się za przygotowania do przyjęcia wiemy już, kto będzie na nim królował oprócz jubilata. Tu ważna okazuje się płeć dziecka, bo przecież innych bohaterów ukocha chłopiec, a do innych postaci będzie zazwyczaj ciągnęła dziewczynka. Choć i tu znaleźć możemy wspólny mianownik, bajki, w których każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od płci. Jakie motywy najczęściej wybiorą nasze córki? Najczęściej są to księżniczki, My little Ponny, Barbie, Kraina lodu, Masza i Niedźwiedź, Hello Kitty oraz Mia i ja.

To standardy, które wiodą prym na dziewczęcych zabawach, choć naturalnie zdarzają się inne preferencje.

Chłopcy, jako “trzeźwiej” myślący, wolą jednak zgoła odmienne charaktery bajkowe. Tu dużym powodzeniem cieszą się więc: superbohaterowie, Auta, Gwiezdne Wojny, Avengers, Harry Potter, Transformers, LEGO.

To popularne motywy, chętnie wybierane przez dziecko. Nie znaczy to naturalnie, że wszyscy podążają tą samą ścieżką, nie oglądają innych bajek i nie darzą uczuciem innych bohaterów. Najważniejsze, by utrafić w gust dziecka i wybrać odpowiedni motyw przewodni.

Czym udekorować salę na zabawę?

Jeśli bohaterem przyjęcia ma być dziecięcy bohater, także wszelkie dekoracje muszą nosić jego ślad. Na szczęście, jest tego naprawdę sporo i można wybrać ciekawe ozdoby, w sam raz dla dziecka. Tak, by przyjęcie było kolorowe oraz dostarczało niezapomnianych przeżyć. Specjaliści od akcesoriów i ozdób na przyjęcia z Godanparty.pl, mówią o ogromnej różnorodności i interesujących dodatkach. Co takiego urozmaici zabawę dziecięcą?

Balony z motywem bohatera, obrusy oraz serwetki, zastawa stołowa, czapeczki, maski, korony, świeczki oraz patery, słomki z medalionem, bańki mydlane z motywem bohatera; girlandy i banery, zaproszenia, karty, papiery do pakowania prezentów itd. oraz stroje.

Za pomocą wymienionych dodatków można wyczarować prawdziwą baśniową przestrzeń, w której odnajdzie się każde dziecko, zarówno chłopczyk, jak i dziewczynka, a także każdy dorosły gość.

Organizacja przyjęcia dla najmłodszych członków naszych rodzin to prawdziwe wyzwanie. Dzieci są krytykami bezlitosnymi, ale także bardzo wdzięcznymi, dlatego warto się trochę postarać. Dobór odpowiednich rekwizytów, dbałość o detale, a do tego coś słodkiego na przekąskę daje gwarancję sukcesu, a uczestnikom pewność doskonałej zabawy. Aby dopełnić całości można zacząć od wysłania tematycznych zaproszeń, a imprezę uwieńczyć takimiż kartkami z podziękowaniami za przybycie. Jubilat ucieszy się zapewne, jeśli odpowiednio opakujemy ewentualne upominki, dlatego propozycją jest także papier oraz torebki wszelkiego formatu z ulubioną postacią z bajki.

Postaraj się o niebanalne przyjęcie dla Twojej pociechy!