Urodziny to zawsze ważny dzień, który należy celebrować i miło spędzić z najbliższymi osobami. Każde są na swój sposób są wyjątkowe, jednak te osiemnaste wyróżniają się na tle pozostałych, przede wszystkim ze względu na przełomowy moment wyjścia z okresu dzieciństwa i wejścia w oficjalną już dorosłość. Te wyjątkowe urodziny warto świętować i nadać im większe znaczenie, aby długo wspominać ten moment w swoim życiu. Oto kilka rad dotyczących organizacji imprezy urodzinowej.

Budżet, lista gości i lokalizacja

Podstawą organizacji imprezy urodzinowej jest określenie funduszy, jakie można na ten cel przeznaczyć. Od tej sumy będą zależeć wszystkie pozostałe czynniki. Po ustaleniu górnej granicy wydatków można przejść do listy gości. Od ilości zaproszonych osób jest też uzależniona lokalizacja. Najlepiej wypisać sobie na kartce osoby, bez których nie wyobrażasz sobie udanej imprezy, czyli najbliższe grono przyjaciół. Następnie dopisz dalszych znajomych, nie zapominając o osobach, które również zaprosiły cię na swoją zabawę. W zależności od tego, jak długa jest powstała lista, należy dobrać miejsce. Można zamienić kolejnością te dwa kroki, jednak wybrana lokalizacja po stworzeniu listy mogłaby okazać się zbyt ciasna lub o wiele za duża.

Tematyka imprezy, zaproszenia

Przed wyborem wzoru zaproszenia na 18. urodziny zastanów się, czy chcesz, aby twoja impreza urodzinowa miała jakiś motyw przewodni. W zależności od twoich zainteresowań, pory roku czy wybranego miejsca, możesz zaproponować swoim gościom jakąś tematykę imprezy, np. styl hawajski, lata 50., świat filmów itp. Jeśli zdecydujesz się na jakiś motyw, dobierz zaproszenia w taki sposób, aby wpisywały się w wybraną tematykę i przekaż gościom szczegółówe informacje odnośnie ubioru.

Dekoracje i wystrój

Rangę i uroczystość tych wyjątkowych urodzin warto podkreślić także wyjątkowymi dekoracjami. Jeśli impreza ma mieć motyw przewodni, trzeba zadbać o odpowiednie akcesoria i elementy, które go podkreślą, jednak bez względu na to, nie może zabraknąć ozdób, które podkreślą wyjątkową liczbę osiemnastych urodzin. Dobierz balony w odpowiednim kolorze, które będą podkreślały, że to wyjątkowa impreza urodzinowa. Aby dekoracje były bardziej efektowne, przy zakupie balonów, zaopatrz się takżę w butlę z helem, którym wypełnione balony będą unosiły się do góry. Jeśli mowa o balonach, koniecznie muszą pojawić się także balony w kształcie cyfr, które będą doskonałym atrybutem do zdjęć. Oprócz tego przydadzą się girlandy urodzinowe, dekoracje wiszące, a dla gości ozdobne kotyliony.

Atrakcje i zabawy

Podstawa to oczywiście doborowe towarzystwo i dobry humor, a także odpowiednia muzyka. Warto jednak wzbogacić dodatkowo imprezę urodzinową o kilka elementów, które urozmaicą zabawę. Z pewnością śmiesznym momentem będzie próba rozbicia piniaty z cukierkami. Atrybutem, który cieszy się ostatnimi czasy niemałą popularnością jest fotobudka. To doskonała forma zabawy, a także tworzenia pamiątek dla jubilata i wszystkich gości. Warto wzbogacić budkę o zabawne rekwizyty do zdjęć, które z pewnością wywołają wiele śmiechu.

Napoje i przekąski

Znając preferencje i gust gości, trzeba zaopatrzyć się w kilka rodzajów alkoholu, a także napojów. Podczas zabawy nie powinno zabraknąć również przekąsek. Na taką okazję doskonale sprawdzą się małe kanapeczki, koreczki, tortille, sałatki, chipsy, tarty, paszteciki. W miarę możliwości można także zaserwować gościom jakieś danie na ciepło. Przy ustalaniu menu warto jednak wziąć pod uwagę, czy wśród gości nie ma osób z nietolerancjami, czy wegetarian i postarać się, aby nie zabrakło dla nich odpowiednich przekąsek. Nie ma również świętowania, zwłaszcza tak wyjątkowych urodzin, bez tortu, dlatego nie może go zabraknąć, a na nim zapalonych świeczek.