Karnawał to czas hucznych imprez i zabaw. W tym czasie organizuje się spotkania m.in. w swoich mieszkaniach. Ze względu na wyjątkowy charakter tego czasu, niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego wystroju wnętrza na taką domówkę. Wśród karnawałowych ozdób zabraknąć nie może kolorowych balonów, girland, wiszących ozdób, serpentyn, błyszczącego confetti, zimnych ogni czy dużych banerów. Jeśli marzysz o wyjątkowym wystroju swojego wnętrza na karnawałową imprezę, sprawdź nasz propozycje na oryginalne, pomysłowe ozdoby na karnawał i zamień swoje wnętrze w idealne miejsce na zabawę! 

Karnawałowe balony 

Jeśli karnawał to oczywiście balony. Kolorowe, wzorzyste, świecące, dostępne w różnych rozmiarach i kształtach nadadzą naszemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Najbardziej popularne są balony gumowe oraz foliowe. Jeśli zależy nam na tym, aby długo wisiały one w powietrzu, warto postawić na balony wykonane z folii, które wypełniane są helem. Na karnawałową imprezę doskonale sprawdzą się balony w kształcie kolorowych gwiazdek, klasyczne balony lateksowe wypełnione złotym konfetti, czy różnego rodzaju balony w kształcie szampana, czy napisu party. W tym okresie możemy postawić na balony w metalicznych kolorach, które idealnie pasują do karnawału.

Banery i girlandy na karnawałową zabawę 

Dobrym pomysłem na ozdoby na karnawał do dekoracji mieszkania są także specjalne, duże, bardzo widoczne banery z różnymi grafikami i napisami. Dzięki swoim rozmiarom rzucają się one w oczy i podkreślają okazję zabawy, a ponadto dobrze sprawdzają się jako dekoracja pokoju. Możemy je zawiesić w salonie, przed wejściem do domu czy w ogrodzie. Kolorowe banery wybrać można tematycznie do organizowanej imprezy. Są one doskonałym tłem do wspólnych zdjęć pamiątkowych, które sprawią, że impreza pozostanie na długo w pamięci gości. 

Innym pomysłowym gadżetem do zawieszania na karnawałową imprezę są girlandy. Brokatowe girlandy, które porozwieszać możemy w całym mieszkaniu, dostępne są w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu możemy je dobrać tematycznie do motywu naszej zabawy. Poza klasycznymi papierowymi girlandami zdecydować możemy się także na popularne cotton ballsy lub lampki, które będą się pięknie mieniły i nadadzą wyjątkowego klimatu imprezie. 

Mieniące się ozdoby na karnawał - konfetti i serpentyny 

Na wszelkich imprezach karnawałowych nie może zabraknąć błyszczących dodatków. Wyjątkowy efekt dają błyszczące się konfetti, czyli małe kawałki folii, które możemy rozsypywać w powietrzu. Na karnawałową imprezę warto wybrać konfetti w złotym czy srebrnym kolorze, które doskonale pasują do tej okazji. Poza konfetti bardzo prostą, a jednocześnie niezwykle efektowną dekoracją będą kolorowe serpentyny, znane nam przede wszystkim z urodzinowych przyjęć dla dzieci. 

Akcesoria karnawałowe dla gości 

Oryginalnym pomysłem na karnawałową imprezę będzie zorganizowanie dla każdego gościa unikatowego gadżetu, charakterystycznego dla imprez tego okresu. Kolorowy kapelusz pokryty cekinami, wielobarwny szal boa, peruki, śmieszne okulary czy klasyczne papierowe czapeczki doskonale sprawdzą się do tego, aby goście jeszcze lepiej poczuli swobodny klimat imprezy. 

Znajdź więcej inspiracji na karnawałowe dekoracje do swojego mieszkania i zorganizuj niezapomnianą imprezę dla swoich najbliższych!