Ozdoby na mikołajki to niezbędne gadżety, których nie może zabraknąć podczas mikołajkowej zabawy! Dzieci w przedszkolu często angażują się we własnoręczne robienie dekoracji, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by odrobinę świątecznej magii wnieść również do domowego zacisza. Podpowiadamy, jakie mikołajkowe ozdoby wybrać, by sprawić radość nie tylko dzieciom, ale również sobie! 

Kiedy warto ozdobić dom na mikołajki?

Każda okazja jest dobra do spędzania czasu z rodziną. Również mikołajki są doskonałym pretekstem do zorganizowania zabawy dla dzieci. Bez względu na to, czy zamierzamy zaprosić znajomych i rówieśników naszych dzieci, czy po prostu mamy ochotę na spędzenie miłego wieczoru w kameralnym gronie, warto zdecydować się kilka mikołajkowych dekoracji. 

Na ozdoby świąteczne przyjdzie jeszcze czas, jednak wraz z początkiem grudnia warto podarować sobie odrobinę klimatu, jako zapowiedź zbliżających się Świąt. Dzień 6 grudnia jest wyjątkowy dla każdego dziecka, dlatego nie musi ograniczać się jedynie do otrzymania prezentu. Nic tak nie cieszy, jak wspólne przygotowania. Ozdoby świąteczne na mikołajki, czy to wiszące, czy przyklejane na okna pozwolą nie tylko na stworzenie wyjątkowego wystroju, ale będą również okazją do rozbudzenia w dzieciach inwencji twórczej. 

Pozwólmy więc maluchom na odrobinę swobody, np. podczas wyboru miejsca na dekorację, czy przygotowywania ozdób z papieru. My natomiast możemy zająć się przygotowaniem wyjątkowego, mikołajkowego posiłku serwując na deser ciasteczka w kształcie mikołajków i reniferów. 

Jakie ozdoby na mikołajki warto wybrać?

Wybierając ozdoby na mikołajki mamy spore pole do popisu. Ciekawym pomysłem są zawsze ozdoby wiszące, które możemy umieścić nie tylko w pokoju dziecka, ale również w salonie, czy w kuchni. Powieszenie kilku gadżetów będzie przypominało maluchom o zbliżającym się Mikołaju, choć większość dzieci z pewnością o tym jednym dniu nigdy nie zapomina. Do wyboru mamy m.in. wiszące choinki i mini czapeczki Mikołaja z wygodną zawieszką. Kilka sztuk w zupełności wystarczy, by rozpocząć przygotowania do mikołajek. Ozdoby takie możemy później wykorzystać jako dekorację choinki. 

Kolejnym, zarówno ciekawym, jak i praktycznym rozwiązaniem są mikołajkowe balony. Ten gadżet kochają wszystkie dzieci, niezależnie od wieku. Do wyboru mamy m.in. balony z płatkami śniegu, a także balony o niestandardowym kształcie gwiazdy. Wystarczy nadmuchać balony, a dzieciaki będą miały zabawę na kilka kolejnych godzin. 

W salonie lub przy drzwiach możemy natomiast przykleić ślady Mikołaja. Jeśli mamy kominek, doskonałym miejscem na naklejki będzie właśnie trasa od paleniska, bo przecież Mikołaj wchodzi przez komin…

W dniu mikołajek nie może również zabraknąć tradycyjnej, ale zawsze na topie – czapki Mikołaja. Każdy domownik powinien wykazać się dystansem do siebie i założyć zabawną czapkę nie zwracając uwagi na fryzurę. Poza czerwoną czapką z pomponem możemy wybrać czapkę renifera lub elfa.

Dekoracje stołu na mikołajki

Szykując się do mikołajkowego posiłku, warto zadbać o odpowiednie ozdoby na stół. Mikołajkowe dekoracje stołu umilą obiad, czy kolację. Każda mama natomiast z pewnością zostanie doceniona za odrobinę wysiłku. Żeby jednak nie było trudno, bo przecież trzeba mieć jeszcze czas na pakowanie prezentów, warto skorzystać z gotowych ozdób na Mikołajki, takich jak: 

  • mikołajkowy obrus z motywem gwiazd lub reniferów – wybierając obrus plastikowy, zagwarantujemy sobie nie tylko wyjątkową dekorację stołu, ale jednocześnie oszczędzimy czas na późniejsze pranie;
  • papierowe kubeczki z motywem świątecznym – w tym przypadku również poza dekoracją zyskujemy wygodę, co jest ważne, zwłaszcza jeśli zapraszamy znajomych z dziećmi;
  • etui na sztućce – zabawne etui, do którego włożymy sztućce, sprawi, że nasza zastawa będzie wyglądała wyjątkowo. Do wyboru mamy m.in. etui w kształcie ciasteczka doskonale znanego dzieciom ze Shreka, a także w kształcie stroju Mikołaja, czy elfa. 

Jeśli interesują Cię oryginalne ozdoby na mikołajki – sprawdź naszą ofertę i wybierz coś dla siebie!