Walt Disney to postać dobrze znana, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Budzi pozytywne emocje, zarówno u dzieci, jak i dorosłych, którzy z rozrzewnieniem wspominają lata swojej młodości. Bajki Disneya to zatem doskonały pomysł na zorganizowanie imprezy tematycznej w karnawale, która przeniesie wszystkich uczestników w świat magii i ulubionych postaci z bajek. Wystarczą dekoracje tematyczne, imprezowe elementy z motywem, jak papierowe talerzyki czy kubeczki i kilka drobnych zabiegów, aby taka zabawa mogła się udać.

Wszyscy kochają Walta Disneya

Disney dał się zapamiętać jako poczciwy starszy pan, często przedstawiany z animowaną myszką, siedząca na jego kolanach czy ramieniu. Mowa oczywiście o Myszce Mickey - jednej z pierwszych i najbardziej znanych animacji, którą stworzył Walter. Już od młodych lat Disney żył w zamiłowaniu do świata rozrywki, przedstawień i kinematografii, jego marzeniem było stworzyć świat, który pozwala oderwać się choć na chwilę od rzeczywistości - i to mu się udało za sprawą filmów animowanych, czy parków rozrywki - Disneylandów. Pierwszą bajką, która powstała w stworzonej przez Walta wytwórni filmowej była “Królewna Śnieżka”. Następnie wyszły takie produkcje jak:

  • “Pinokio”
  • “Dumbo”
  • “Bambi”
  • “Kopciuszek”
  • “Alicja w Krainie Czarów”
  • “Piotruś Pan”
  • “Zakochany Kundel”
  • “101 Dalamtyńczyków”

To zaledwie kilka przykładów bajek Disneya, które powstały w pierwszych latach działalności wytwórni, a w ostatnich życia samego Walta Disneya. Każda z animacji jest obecnie kultowa. Jelonek Bambi znany jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom, a przy okazji jest doskonałym motywem przyjęć dla dzieci. Dekoracje tematyczne z Bambim charakteryzują się subtelnością, delikatnością i pastelowymi kolorami. Będą świetną ozdobą nie tylko karnawałowej imprezy tematycznej dla dzieci, ale również przyjęcia typu baby shower czy w stylu pastelowym.

Kultowa Myszka Mickey

Wśród postaci z bajek, które cieszą się największą popularnością, zdecydowany prym wiedzie Myszka Mickey. Jest to pierwszy bohater bajek Disneya, który został stworzony przez Walta jeszcze w roku 1928 i początkowo przemawiał jego głosem. Czarna myszka w czerwonych spodenkach jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci animowanych, która nierozerwalnie łączy się z bajkami Disneya. Jej wizerunek przewijał się przez wiele dekad nie tylko na ekranach - obecny był w różnych dodatkach, a nawet w modzie - największy boom na myszkę był w latach 80. i niezmiennie powraca aż po dziś, nie tylko w modzie dziecięcej, ale również dla dorosłych. Obok innych dekoracji karnawałowych, balony Myszka Miki sprawdzą się nie tylko na imprezie tematycznej w stylu postaci z bajek, ale również będą to doskonałe imprezowe dekoracje na zabawę w stylu retro. W końcu historia myszki sięga szalonych lat 20. Balony Myszka Miki to także doskonały element imprezy w stylu amerykańskim, czy Hollywood, w Stanach Zjednoczonych postać ta jest traktowana bardzo poważnie i ma nawet swoją gwiazdę w słynnej Alei Gwiazd w Los Angeles.

Nowe produkcje Walt Disney Animation Studios

Walt Disney zmarł w roku 1966, pozostawiając po sobie kilkanaście bajek i jeden park rozrywki w Kalifornii. Nie był to jednak koniec tworzenia cudownych animacji, a zaledwie początek rozwoju samego studia, które działa prężnie po dziś. Nowe bajki Disneya, takie jak “Kraina Lodu”, “Vaiana: Skarb oceanu” czy “Dzwoneczek”, zdobywają serca najmłodszych, podobnie jak niegdyś “Król Lew” czy “Piękna i Bestia”. Mało tego, kultowe postaci jak Myszka Miki, Kaczor Donald czy Kubuś Puchatek pojawiają się w coraz nowszych wersjach, wciąż będąc obecne w bajkowym świecie.

Jak wprowadzić klimat bajek Disneya podczas zabawy

To bardzo proste, wystarczą imprezowe dekoracje z motywem wybranej bajki, kilka praktycznych elementów, takich jak papierowe talerzyki, kubeczki i serwetki, na których pojawią się postaci, czy balony. Mile widziane będą również przebrania gości i muzyka z najbardziej znanych bajek.