Jedno jest pewne – dzieci są dla nas urocze niezależnie od tego, jakie przebranie na karnawał wybiorą i jaką postać odgrywają na szkolnym przedstawieniu. Dla malucha sprawa nie jest jednak tak prosta, a wrażliwe dziecięce serca szczególnie odczuwają konieczność wcielania się w daną postać, przeżywają magię oczekiwania i czerpią radość ze wspólnego przygotowywania stroju. Wybierając przebranie dla dziewczynki, warto mieć na uwadze fakt, że młoda dama ma już własne pragnienia, dlatego odpowiednia kreacja powinna być dopasowana przede wszystkim do wymagań malucha. Przekonaj się, jak w prosty sposób sprawić dziecku radość!

Przebranie karnawałowe dla dziewczynki

Bal karnawałowy, czyli dobrze znany każdemu rodzicowi szkolny bal przebierańców, to niezwykłe wydarzenie, które odbywa się tylko raz w roku. Maluchy już od zerówki wiedzą, że nastąpi czas kilkugodzinnej zabawy z rówieśnikami. Choć na co dzień chłopcy i dziewczynki spędzają wspólnie wiele godzin w przedszkolu lub w szkolnej ławce, ten jeden dzień, w którym organizuje się karnawałową zabawę, często bywa wyczekiwany z niezwykłym entuzjazmem. Przebrania dla dzieci zakładane jako sposób na urozmaicenie zabawy są bardzo ważne dla najmłodszych, dlatego warto przyłożyć odrobinę starań do przygotowania idealnej kreacji. 

Do karnawału pozostało jeszcze trochę czasu, jednak czas zabawy zbliża się wielkimi krokami. Warto pamiętać, że często to nie sam dzień założenia wymarzonego przebrania jest najważniejszy, a okres wspólnych przygotowań. Rozmowy na temat ulubionych postaci z bajek, w które dziecko chciałoby się wcielić tego dnia, wybieranie dodatków, omawianie barw, drobiazgów… nic tak nie ucieszy dzieci, jak nasze zaangażowanie. 

Stroje dla dziewczynki - wybór charakteryzacji

Ważne jest, by nie narzucać dziecku konkretnego kostiumu. Pozwólmy maluchowi wykazać się własną inicjatywą, nawet jeśli nieco odbiega od naszych wyobrażeń. Mogłoby się wydawać, że karnawałowe przebrania dla dziewczynek to charakteryzacje typowo dziewczęce, takie jak: 

  • strój księżniczki, 
  • przebranie Kopciuszka, 
  • kolorowa Cyganka,
  • słodki zwierzaczek,
  • królewna jak z bajki. 

Tymczasem dziewczynki często wolą przebrania odbiegające od standardów, które pozwalają na wniesienie nieco oryginalności w całokształt kreacji. Postacie z ulubionej bajki, jak np., królewna Elza z Krainy Lodu, czy bohaterska Biedronka często zapadają dziewczynkom w pamięć. Poza inspiracjami czerpanymi z bajek i opowieści dziewczynki często pragną przebrania odzwierciedlającego zawód, o którym marzą. Przebranie za lekarza, czy kostium pani weterynarz dla dziewczynki kochającej zwierzęta, a nawet strój strażaka, czy policjantki również dostępne są w wersji dziewczęcej. Warto pozwolić maluchowi na rozwijanie wyobraźni wspierając jego pasje i marzenia. 

Przebrania dla dziewczynek w bajkowych bohaterów to nie wszystko. Dziewczynki bardzo często wybierają kostium nieco mniej znanych postaci. Popularne przebrania na karnawał dla dziewczynek to m.in.:

  • kostium Indianki,
  • kowbojka, 
  • jednorożec,
  • piratka. 

Dziewczęce przebrania na szkolne przedstawienia

Bal karnawałowy to nie jedyna okazja, kiedy dziewczynka może przebrać się za wymarzoną postać. Bardzo często w szkołach organizowane są przedstawienia, w których dziecko odgrywa przydzieloną mu rolę. Nawet jeśli zadaniem malucha jest krótki epizod odgrywany na szkolnym przedstawieniu, warto wybrać odpowiednie przebranie. 

Dziecko w dopracowanym stroju będzie czuło się swobodnie i pewnie, dzięki czemu bez problemu wystąpi przed publicznością. Z kolei pamiątkowe zdjęcia, czy nagranie filmiku pozwalają na zachowanie bezcennych wspomnień. 

W naszym sklepie GoDanParty znajdziesz stroje dla dziewczynek w każdym rozmiarze, m.in. kostium motylka, aniołka, mikołajki, czy owieczki. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz strój dla dziewczynki idealny na każdą okazję!