Jednokolorowe i wielobarwne, małe i duże, o klasycznym lub fantazyjnym kształcie, uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych – czymże byłyby przyjęcia okolicznościowe bez dekoracji w postaci balonów? W poniższym artykule dokonujemy przeglądu praktycznych akcesoriów do balonów, które pomogą nie tylko w organizacji imprez tematycznych czy urodzinowych, lecz także innych wydarzeń, np. festiwali czy eventów.

akcesoria do balonów

Rodzaje akcesoriów do balonów

Akcesoria do balonów to grupa produktów przeznaczona do ich wypełniania, wiązania i mocowania. Wśród najpopularniejszych rozwiązań umożliwiających ich wykorzystywanie (np. podczas okolicznościowych imprez lub innych wydarzeń) znaleźć można m.in.: butle z helem, stojaki i patyczki, ciężarki do balonów, pompki oraz tasiemki.

Butle z gazem do napełniania balonów

Hel do balonów dystrybuowany jest najczęściej w specjalnych butlach przeznaczonych do jednorazowego użytku. Butle z gazem dostępne są w różnych pojemnościach i umożliwiają napełnienie wielu typów balonów. Choć urządzeń tych nie można ponownie napełniać, do ich obsługi nie jest konieczne specjalistyczne doświadczenie ani dodatkowy sprzęt. Dzięki jego zastosowaniu balony cyfry, balony foliowe lub balony gumowe będą unosić się w powietrzu.

Obciążniki do balonów

Praktyczne akcesorium stanowią także ciężarki do balonów. Ich zadaniem jest obciążenie i ustabilizowanie pozycji nadmuchanego helem balonu w określonym miejscu. Obciążniki mają różne kształty, rozmiary i kolory, dzięki czemu pełnią także dodatkową funkcję estetyczną i uatrakcyjniają oprawę wizualną wydarzenia. Jako że ciężarki przybierają różnorodne formy – np. gwiazdek, frędzli, chwostów czy serc – łatwo można je dopasować do przewodniej tematyki imprezy.

Inne przydatne akcesoria

Organizując przyjęcie lub inną imprezę okolicznościową, warto pomyśleć także o innych pomocnych akcesoriach do balonów – patyczkach, stojakach, pompkach i wstążkach. Ułatwią one zarówno pompowanie balonów, jak i ich efektowne wyeksponowanie. Tasiemki i patyczki okażą się także przydatne, jeśli balony mają być rozdawane uczestnikom spotkania – np. dzieciom w trakcie zabawy lub jako pamiątkę po jego zakończeniu.

Podsumowanie

Powyższy ranking z pewnością nie wyczerpuje możliwości dekoracyjnych związanych z wykorzystaniem balonów. Niemniej jednak wymienione akcesoria są praktyczne i łatwe w użyciu.  Dzięki ich zastosowaniu atmosfera przyjęcia będzie niepowtarzalna, a sama zabawa balonami znacznie przyjemniejsza – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych uczestników imprezy.