Karnawał już tuż tuż, dlatego warto pomyśleć o stroju na szkolny bal przebierańców. O ile w przypadku dziewczynek zwykle wystarcza bajeczna suknia, o tyle stroje karnawałowe dla chłopców często są nie lada wyzwaniem. Maluchy miewają bujną wyobraźnię i na karnawał często chcą przebrać się za przeróżne postacie, o których część z nas prawdopodobnie słyszy po raz pierwszy. Jeśli szukasz stroju na Halloween lub zabawę karnawałową dla chłopca – dobrze trafiłeś! U nas znajdziesz niemal każdego bajkowego bohatera i nie tylko! 

Strój na karnawał dla chłopca – bajkowi bohaterowie

Przebranie w super bohatera od niepamiętnych czasów cieszy się zdecydowanie największą popularnością, zwłaszcza wśród małych chłopców w wieku przedszkolnym. Kostium z bajek, gdzie główną postacią są fantastyczni bohaterowie ratujący świat, bez wątpienia zadowoli niejednego malucha. Choć sprawa wydaje się prosta, w rzeczywistości bajki obecnie nieco różnią się od tych pamiętanych przez nas z dzieciństwa. 

Stroje na karnawał to nie tylko tradycyjny kostium Supermana, czy nieco nowszy człowiek pająk (Spiderman). Mali chłopcy zafascynowani wielkimi postaciami często chcą przebierać się za Hulka, ninja, czy ninja dragona, a nawet za animowanych bohaterów z bajek, np. Chudego z Toy Story. 

Poza znanymi postaciami dzieci fascynujące się postaciami z bajek i filmów często wybierają również:

  • strój pirata z Karaibów,
  • przebranie Batmana,
  • kostium rycerza,
  • wizerunek kowboja.

W naszej ofercie znajdziesz stroje na karnawał dla chłopców w każdym wieku. Możesz wybierać spośród gotowych kompletów lub pojedynczych gadżetów. Zabawny kapelusz, kamizelka lub pelerynka często wystarczy, by dziecko wczuło się w swoją postać i dobrze bawiło na zabawie karnawałowej. 

Przebrania dla chłopców inne niż postacie z bajek

Karnawał to czas, kiedy kostium możemy dobierać dowolnie. Przebranie, które zostało z Halloween, również się sprawdzi! Jeśli Twoje dziecko marzy o oryginalnym stroju, nie ma powodu, by nie pozwolić mu na założenie halloweenowego kostiumu również na bal karnawałowy. Do wyboru są stroje dla chłopców w rozmiarach od 92 do 140 cm oraz wersje uniwersalne, które sprawdzą się dla dziecka w każdym wieku. Dokonując wyboru, warto zwracać uwagę nie tylko na przedział wiekowy, ale także właśnie na oznaczenia wzrostu. Dzieci, choć w tym samym wieku, często różnią się znacznie wagą i rozmiarami, a nawet proporcjami ciała.

Najczęściej wybierane przebrania na Halloween i karnawał jednocześnie to m.in.:

  • maska wilkołaka,
  • strój wampira,
  • mały duszek,
  • strój Krzyk,
  • zombie. 

Urocze stroje na karnawał dla małych chłopców - zwierzątka

Mały chłopiec, który nie wie jeszcze, za co chciałby się przebrać, to okazja dla rodziców! Możemy sami dobrać kostium, w którym maluch będzie wyglądał uroczo i jednocześnie nie wystraszy rówieśników. Stroje na karnawał dla chłopców przedstawiające zwierzątka to jeden z najlepszych wyborów w przypadku najmłodszych. 

Przebranie żabki, myszki, peleryna pingwinka, sowy, świnki, czy liska to propozycje, na które starsze dzieci rzadziej się decydują, natomiast te najmłodsze wyglądają w nich bajecznie. Co ważne, kostiumy dla chłopców w formie peleryny są wygodne, dzięki czemu nic nie krępuje ruchów podczas zabawy. Peleryna wiązana na szyi albo zakładana przez główkę zwykle pasuje na dzieci o różnym wzroście, więc jest to jeszcze jeden argument, by zdecydować się właśnie na taki kostium. Uniwersalne stroje na karnawał dla chłopców mogą śmiało służyć nam nawet przez kilka sezonów, o ile dziecko nie zmieni gustu. 

Poza przebraniami możesz zdecydować się również na zabawne dodatki, np. maski, czapki, czy przybory do malowania twarzy. Wszelkie drobiazgi idealnie sprawdzają się na karnawał, dopełniając efekt charakteryzacji.