Stroje karnawałowe dla dzieci to ważny temat, ponieważ najmłodsi uwielbiają bale przebierańców i jednocześnie przywiązują sporo uwagi do swojej charakteryzacji. Strój na karnawał warto wybierać wspólnie z dzieckiem, bo przecież to jego radość jest w tym przypadku najważniejsza. Zobacz, na co zwracać uwagę wybierając stroje karnawałowe dla dzieci, by były jednocześnie atrakcyjne wizualnie, wygodne i praktyczne!

Jaki strój karnawałowy dla dziecka wybrać?

Część dzieci przygotowuje się do szkolnej zabawy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Niektóre maluchy mają ulubionych bohaterów z bajek lub wymarzony zawód, dlatego doskonale wiedzą, za kogo chcą się przebrać. Inne dzieci mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego kostiumu, dlatego warto poznać dostępne możliwości. 

Rola dorosłych jest w tym przypadku bardzo ważna, ponieważ poza wymarzonym motywem istotny jest również wybór stroju dla dziecka, który będzie praktyczny i wygodny. Szkolne bale przebierańców zwykle organizowane są w większych grupach, dlatego na sali bywa gorąco. Idealny strój powinien więc być przede wszystkim wygodny i przewiewny. Maluch powinien czuć się komfortowo w wybranym przebraniu, jednak ważniejsza od wyglądu jest swoboda w trakcie zabawy.

Wybierając strój karnawałowy dla dziecka, warto więc dokładnie sprawdzić wymiary kostiumu. Jeśli nie mamy pewności, jaki rozmiar stroju karnawałowego dla dziecka wybrać, bezpieczniej będzie zdecydować się na wymiary nieco większe. Wszelkie luźne części przebrania zawsze można związać lub spiąć. Małe dzieci zwykle o wiele lepiej czują się w luźnych przebraniach, które mogą zdjąć w każdej chwili. 

Aniołek, diabełek, czy szkielet – jaki strój karnawałowy wypada kupić dziecku?

Poza wyborem wygodnego stroju w odpowiednim rozmiarze niemniej istotny jest motyw. Nie należy narzucać dziecku danej postaci, ponieważ to maluch zakłada strój, więc to on powinien zadecydować o własnym wyglądzie. Niezależnie od rodzaju stroju będzie on idealny, jeśli spodoba się dziecku. Swoboda wyboru ma jednak pewne ograniczenia. Choć okres karnawału wiąże się z dowolnością charakteryzacji, w rzeczywistości niektóre kostiumy mogą być nieodpowiednie dla dzieci w pewnym wieku.

Jeśli nie chcemy, by nasz kilkulatek pokazywał się na szkolnym balu w przebraniu pirata lub wampira, warto pójść na kompromis. Gdy zabronimy dziecku założenia stroju, o jakim marzy, możemy zniechęcić go do zabawy. Bezpieczniejszym posunięciem będzie wybór stroju dostosowanego do wieku dziecka. Przebrania diabełków, szkieletów, czy walecznych superbohaterów dostępne na naszej stronie wyglądają uroczo nawet w nieco mrocznej wersji.

Stroje karnawałowe dla dzieci – przebrania za zwierzęta 

Dzieci bardzo chętnie przebierają się za zwierzęta. Są to stroje najbardziej uniwersalne, pasują na każdą okazję i sprawdzają się w przypadku nawet najmłodszych dzieci. Co ważne, karnawałowe przebrania zwierzęta często są kostiumami jednoczęściowymi. Wystarczy więc jedno przebranie, nie musimy myśleć o dodatkowych gadżetach, czy zbędnych zapięciach. 

Stroje karnawałowe dla dzieci dostępne są także w formie wygodnej peleryny. Maluchy mogą założyć np. pelerynkę przypominającą skrzydła sówki lub nietoperza. Nietoperz w tym przypadku doskonale odzwierciedla przebranie w wampira, przy czym małe dziecko zachowuje uroczą charakteryzację odpowiednią do wieku.

Jeśli strój karnawałowy wybierany jest dla starszego dziecka, zwykle rodzaj kostiumu nie jest już tak ważny. Nastolatek doskonale poradzi sobie z przebraniem składającym się z kilku elementów, zadba o perukę, czy makijaż dopełniający całość. Dla maluchów wygodniejsze okazują się kombinezony lub peleryny. 

Stroje karnawałowe dla dzieci w każdym wieku znajdziesz na naszej stronie. Sprawdź ofertę i wybierz idealne przebranie!