Z czym kojarzy nam się karnawał? Tańce do białego rana, kolorowe przebrania, blask brokatu, balony i serpentyny.. Można wymieniać długo. Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy odrobinie kreatywności szaloną zabawę zrobić w domu. Co będzie potrzebne? Jakie artykuły imprezowe nabyć?

Balony i girlandy

To najbardziej ulubiona dekoracja każdej imprezy. Łatwa do wykonania i efektowna. Wybór jest naprawdę ogromny. Dają świetne wrażenie wizualne, pozwalają bawić się wszystkim bez względu na wiek.Najprostszy sposób to połączyć kilka kolorów balonów i stworzyć łuk nad wejściem , będzie to znak, że przenosimy się do innego miejsca, zostawiamy wszystko za sobą. Dekoracje z balonów możemy ustawiać wszędzie, w rogu pokoju, wzdłuż schodów. To samo z girlandami, dzięki nim możemy odmienić wystrój każdego miejsca. Z balonów możemy samodzielnie wykonać przeróżne kształty, mogą to być zwierzęta, owoce, cyfry. Z balonów literek możemy ułożyć dowolny napis. Świetną atrakcją są balony strzelające, które podczas imprezy wybuchają. Wylatują z niego na przykład mniejsze baloniki, albo konfetti czy cukierki. Hitem imprezy karnawałowej mogą być balony z helem, do których przywiązujemy zdjęcia. Na stole podpatrzonym pomysłem może być lód w balonikach do chłodzenia alkoholu. Wystarczy nalać wodę do balonów, zawiązać i zamrozić.

Balony nigdy nie wyjdą z mody, zawsze będą doskonałym dodatkiem imprezowym.

Dekoracje na stół

Tutaj wszystko musi błyszczeć. Piękne obrusy, kolorowe ozdoby. Wiadomo, że dużą część czasu będziemy spędzać przy stole. To przy nim będziemy rozmawiać, śmiać się i jeść, dlatego warto zadbać, aby był pięknie zaaranżowany. Podczas imprezy karnawałowej niezwykle ważna jest zastawa stołowa. Niech będzie atrakcyjna, nawet jeśli to będą talerzyki i kieliszki jednorazowe. Na stole powinny pojawić się też świece, kolorowe serpentyny oraz inne artykuły imprezowe. Ciekawym rozwiązaniem będą serwetki, możemy je wybrać z szalonym motywem. W czasie karnawału wszystko jest dozwolone. Może warto pokazać, że ma się dystans do siebie i nabyć dla wszystkich zabawne papierowe nakrycia głowy.

Kostiumy bądź dodatki do kreacji

Jak karnawał to oczywiście ciekawe stroje i piękne maski. Możemy je zrobić sami, ale te gotowe oszczędzą nam czas. Najważniejszy jest klimat, bo wybór strojów jest naprawdę ogromny. Klasycznym strojem jest Czerwony Kapturek – czerwona peleryna, koszyk i tiulowa spódnica. Proste i jaki efekt. Pan z kolei może być przebrany za Wilka. To pomysł dla par, które łączy ta sama pasja i chcą to podkreślić swoim przebraniem. Jeśli jednak impreza wymaga strojów tematycznych (tak zostało to zaplanowane) to musimy się dostosować. Nasz strój musi nawiązywać do wątku przewodniego. Jak podkreślają specjaliści z GoDanParty na całość wpływ mają detale i to one będą przykuwały uwagę. Niezastąpionymi dodatkami będą świecące okulary, kapelusze, peruki, maski czy szale boa. Zakładając maskę będziemy zagadkowi ukrywając naszą tożsamość. Całość można dopełnić makijażem. To świetny i mało kosztowny pomysł. Na twarzy możemy wymalować sobie motyla, niedźwiedzia czy trupią czaszkę.

Dla przygotowania imprezy karnawałowej czy przyjęcia artykuły imprezowe to niezastąpione produkty. Jeśli je mamy, karnawał czas zacząć!