Świeczki na tort to nieodłączny element każdych urodzin. Tradycja zdmuchiwania płomienia ze świeczek i wypowiadania życzenia cieszy każdego, nie tylko dzieci. Jeśli interesują Cię świeczki na tort urodzinowy lub chrzest – zobacz, jakie wzory masz do wyboru i dlaczego wybór świeczek na urodziny jest tak ważny!

Świeczki na tort – skąd takie zestawienie?

Chyba nikt nie obchodzi urodzin bez tortu i wbitych w niego świeczek. Jesteśmy tak mocno przywiązani do tradycji świętowania urodzin, że nie zastanawiamy się, dlaczego to właśnie tort i świeczki są podstawą udanych urodzin, a nie np. pizza i balony? 

Otóż zarówno świeczki, jak i tort były wykorzystywane do świętowania wyjątkowych okazji już kilka wieków wstecz. Pierwszy tort przypominał chleb z dodatkiem miodu, suszonych owoców i orzechów. Podobnie jak dzisiejsze torty, również te starożytne miały okrągły kształt. Uważa się, że okrąg symbolizował księżyc i słońce. Jako że wierzeń w bóstwa w dawnych czasach nie brakowało, również świeczki były symbolem modlitwy o pomyślność w kolejnym roku. 

Do dziś podczas zdmuchiwania płomienia ze świeczek wypowiadamy w myślach życzenie. Oczywiście nie kierujemy się prośbami do starożytnych bóstw i traktujemy zabawę z przymrużeniem oka. Świeczki na torcie natomiast w dzisiejszych czasach lepiej symbolizują po prostu mijający rok, a pyszny tort jest doskonałym początkiem kolejnego! Nie rezygnujmy więc i wybierajmy świeczki na tort przy każdych urodzinach, ciesząc się wyśmienitą zabawą. 

Świeczki na tort dla dzieci – tradycyjne czy z kolorowym płomieniem?

Niegdyś świeczki na tort miały tradycyjny kształt podłużnych wałeczków, dostępnych początkowo jedynie w kilku kolorach. Obecnie wybierając świeczki mamy znacznie szersze pole do popisu. 

Zaczynając od świeczek w prostym kształcie, możliwości otwierają ich barwy i wzory. Na tort urodzinowy możemy wbić m.in. świeczki brokatowe, świecące, cieniowane, czy pokryte barwnymi wzorami. Na tym jednak nie koniec, ponieważ furorę wśród dzieci i młodzieży robią przede wszystkim świeczki z kolorowymi płomieniami. 

Kolorowe płomienie odpowiadają barwie świeczki. Dzięki takiemu dodatkowi każdy tort zyska oryginalny wygląd, gwarantując dziecku niezapomniane wrażenia. Wystarczy lekko przygasić światło, a urodzinowy czar mieniących się kolorowym ogniem świeczek z pewnością sprawi dziecku największą przyjemność.

Kiedy wybrać świeczki cyfry i pikery na tort?

Świeczki na tort dla dzieci dostępne są również z motywami bajkowymi. Cóż innego, jak nie widok na świeczce ulubionego bohatera z bajki może ucieszyć małe dziecko? Do wyboru mamy m.in. świeczki na tort dla dziewczynki z myszką Minnie, Kubusiem Puchatkiem, czy słodkimi babeczkami. Natomiast dla chłopca doskonale sprawdzają się świeczki z motywem z bajki “Auta”, czy strażakiem Samem, adekwatnym do chwili “gaszenia pożaru” na torcie. Dla małych miłośników zabawy klockami możemy wybrać świeczki na tort Lego. 

Poza tradycyjnymi świeczkami na torcie możemy ułożyć również pikery urodzinowe. Są to świeczki z literkami lub świeczki w różnych kształtach, które nie przypominają zwykłych świeczek, jednak zapalają się tradycyjnie. Z pikerów układamy np. napis “happy birthday” lub “sto lat”. Dla dzieci natomiast doskonale sprawdzają się świeczki w kształcie zwierzątek, syrenek, tęczowego jednorożca, czy księżniczek.

Świeczki na tort dla dorosłych – 18 plus

Na najważniejsze, czyli 18. urodziny najczęściej wybieramy świeczki cyfry. Może to być jedna świeczka “18” lub połączenie zabawnej jedynki i ósemki. Kolejne urodziny oznaczają większą ilość świeczek, dlatego pojedyncze przestają się sprawdzać. Świeczki w kształcie cyfr pozwalają na ułożenie niemal każdej liczby, co znacznie ułatwia późniejsze zapalanie. 

Natomiast jeśli zależy nam na czymś oryginalnym, możemy zdecydować się na magiczne świeczki niegasnące. Są to świeczki na tort, które wyglądem niczym nie odbiegają od tradycyjnych świeczek. Jednak po zdmuchnięciu płomienia świeczki samoistnie zapalają się ponownie, nawet kilka razy. Jest to doskonały sposób na rozweselenie uczestników zabawy. Na świeczki niegasnące warto zdecydować się, organizując imprezę dla nastolatków lub dorosłych. Wówczas świetny kawał zostanie zrozumiany. Małym dzieciom mogłyby zrobić się przykro, jeśli nie będą umiały zdmuchnąć skutecznie płomienia.

To zaledwie kilka możliwości, ponieważ wybór świeczek na naszej stronie jest znacznie większy. Sprawdź ofertę i wybierz świeczki na urodziny, chrzest lub inną okazję!