Walentynki, czyli święto zakochanych obchodzone jest co roku 14 lutego. To święto swoją tradycją sięga aż średniowiecza. W tym dniu większość par spotyka się na romantyczne kolacje, wybiera do kina czy świętuje w inny sposób swoją miłość, pokazując, jak ważna jest dla nich druga osoba. Wielu z nas ten dzień świętuje w domowym zaciszu. Aby urozmaicić taki domowy wieczór, warto udekorować dom w romantyczny sposób tak, aby stworzyć nastrojowy klimat. Panowie, tworząc taką wyjątkową dekorację, z pewnością skradną serce swojej kobiety. Zainspiruj się i sprawdź, jakie dekoracje na walentynki pozwolą Ci stworzyć wyjątkowe romantyczne walentynkowe wnętrze! 

Balony walentynkowe 

Balony to nie tylko akcesoria wykorzystywane na imprezy urodzinowe czy jubileusze. Doskonale sprawdzają się one również na walentynki do dekoracji wnętrz. Każda dziewczyna kocha piękne, kolorowe balony w kształcie serc. Taki “bukiet” balonów specjalnie dla niej z pewnością skradnie jej serce. Dobrym wyborem będą balony foliowe, które napełnione helem bardzo długo utrzymują się w powietrzu, dzięki czemu mogą one stanowić ozdobę pokoju i przypominać o tym wyjątkowym dniu przez długi czas. Balony na walentynki występują w najróżniejszych kolorach. Szczególnie popularne są balony czerwone i różowe w kształcie serc z napisem “I love you” (Kocham Cię) czy “love” (miłość). Balony w kształcie serca, czyli najbardziej popularnego symbolu miłości dostępne są również w innych kolorach np. niebieskim, fioletowym, żółtym, zielonym czy białym, dzięki czemu możesz wybrać balony w barwach, które naprawdę lubi Twoja druga połówka. Zamiast balonów w kształcie serc możesz wybrać te klasyczne z grafikami dla zakochanych lub popularne balony w kształcie zakochanej pary misiów czy z miłosnym napisem. Dobrym pomysłem jest przyczepienie balonów do specjalnego ciężarka do balonów w kształcie serca i umieszczenie ich w pęku w pokoju. 

Walentynkowe girlandy

Ozdabiając swoje mieszkanie na walentynkowy wieczór, warto skorzystać także z różnego rodzaju wiszących ozdób. Dekoracyjne girlandy możemy wykonać samemu lub je zakupić. W klimat romantycznego wieczoru doskonale wpasują się girlandy w kształcie serduszek, par czy z napisami “miłość” czy “love”. Girlanda wykonana z papieru to prosty, a jednocześnie bardzo efektowny pomysł na dekorację. Sznurek z taką girlandą przywiesić możemy do sufitu, karnisza, na okna lub szafę.

Lampiony, światełka i cotton balls

Na walentynkowym wieczorze nie może zabraknąć romantycznego, nastrojowego oświetlenia. Oczywiście najbardziej popularne w tworzeniu klimatu dla zakochanych są klasyczne, zapachowe świece. Zamiast nich możemy jednak wykorzystać popularne cotton ballsy czy papierowe lampiony. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie świątecznych lampeczek, które wcześniej wykorzystywaliśmy do ozdobienia choinki. Ciekawym pomysłem na oświetlenie pokoju są także maracaloony, czyli unikatowe gumowe balony z rączką, które są wyposażone w specjalną diodę, pozwalającą im świecić. Piękną ozdobą do wnętrza walentynkowego są latarenki, w których umieścić możemy klasyczne świece. 

Walentynkowe ozdoby na stół

Na walentynkowym wieczorze w domu nie może zabraknąć także romantycznej kolacji. Ten wyjątkowy dzień wymaga jednak także wyjątkowej oprawy. Na walentynkowym stole nie może zabraknąć pięknego obrusu, bieżnika oraz wystawnej zastawy i oczywiście kieliszków do wina, czyli napoju zakochanych. Stół ozdobić możemy naturalnymi kwiatami - na przykład czerwonymi lub różowymi różami oraz nastrojowym oświetleniem w postaci świeczek czy lampionów. Dodatkowo na walentynkowym stole mogą pojawić się specjalne stojące ozdoby walentynkowe, które dostaniesz w sklepach z dekoracjami na różne okazje jak GoDanParty. 

Poszukaj więcej inspiracji na dekoracje na walentynki w naszym sklepie i stwórz wyjątkowy, romantyczny klimat na święto zakochanych!