Andrzejki to idealna okazja do zorganizowania imprezy andrzejkowej ze znajomymi, ale również dobry pomysł na przygotowanie zabawy ze współpracownikami. Niezależnie od tego, czy będzie to szalona impreza z przyjaciółmi czy spotkanie w pracy, warto zadbać o kilka niezbędnych elementów.

Impreza andrzejkowa w domu i w biurze - jedzenie i przekąski

Mnóstwo klubów i pubów organizuje imprezy andrzejkowe. Jeżeli jednak razem z przyjaciółmi nie chcecie tłoczyć się w knajpie, warto zorganizować przyjęcie w domu. Podobnie, jeśli chcesz zintegrować współpracowników - samodzielnie przygotowana zabawa będzie bardziej swobodna. Na tę okoliczność można przygotować specjalne menu i, w przypadku przyjęcia w domu, alkohole. Staraj się przygotować przekąski, które przypadną do gustu każdemu – trochę na słodko i trochę na słono. Przykładowe proste pomysły to:

  • Ciasteczka z wróżbą – przygotuj kruche ciasteczka i przed włożeniem ich do piekarnika ukryj w nich małe karteczki z wróżbą. Wróżby andrzejkowe do ciasteczek są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu, dlatego nie może ich zabraknąć.
  • Szaszłyki – hit każdej imprezy. Owocowe czy z warzywami i mięsem - wszystko zależy od Was!
  • Pizzerinki - czyli coś sycącego, ale i łatwego w jedzeniu!

Dekoracje andrzejkowe

Nie można zapomnieć też o dekoracjach na andrzejki! Impreza andrzejkowa dla dorosłych nie wymaga wielkich kolorowych ozdób i mnóstwa brokatu. Aby zrobić to efektownie i z klasą, możesz wybrać np. czarne, metaliczne balony i rozwiesić je nad oknami. Andrzejkowa noc to noc magiczna, więc musisz zadbać również o klimatyczny nastrój. Rozstaw w różnych miejscach wysokie, grube świecie, których światło nada aurę tajemnicy.

Wróżby na andrzejki dla dorosłych

Poza tym czas można umilić ciekawymi wróżbami andrzejkowymi. Kiedy organizujemy imprezę andrzejkową dla osób dorosłych, nie każda zabawa się sprawdzi, ponieważ większość gości może mieć już swoją drugą połówkę. Szczególnie ważny jest wybór wróżb, kiedy jest to przyjęcie w biurze. Oto nasze propozycje:

  • Karteczki z wróżbami - na niewielkich karteczkach napisz pytania lub wyzwania i wrzuć je do czapki. Każdy z gości losuje kartkę, a następnie odpowiada na wylosowane pytanie lub wykonuje zadanie. Przyniesie to na pewno dużo śmiechu! Możesz również włożyć karteczki do balonów z takimi hasłami jak np. podróż, pieniądze, awans, dziecko. Nadmuchaj balony i daj po jednym każdemu z gości, aby go przebił i odczytał, co mu przyniesie przyszłość.
  • Lanie wosku - najpopularniejsza wróżba andrzejkowa. Odgadywanie kształtów to sposób na pokazanie swojej kreatywności i pomysłowości!
  • Wróżenie z fusów - do tej zabawy użyj fusów herbacianych lub kawowych. Osoba, dla której przeznaczona jest wróżba, powinna wypić kawę lub herbatę pozostawiając na dnie fusy, z których później będziecie odczytywać kształty świadczące o nadchodzącej przyszłości.
  • Rzucanie monetą - każdy z gości bierze w dłoń grosik, wymyśla sobie jakieś życzenie i z odległości stara się wrzucić go do miski. Jeżeli moneta wpadnie, życzenie się w tym roku spełni.
  • Wróżka z karteczkami i wodą - na małych karteczkach każdy z uczestników zabawy zapisuje swoje marzenie. Następnie po kolei każda osoba wrzuca swoją karteczkę do miski wypełnionej wodą. Marzenie, które wypłynie na powierzchnię wody jako pierwsze, spełni się.

Stroje andrzejkowe - niewielkie dodatki z klasą

Aby rozluźnić trochę gości, warto przygotować dla nich zabawne, ale pełne klasy akcesoria, np. maski karnawałowe, opaski z kapelusikami czy czarodziejskie różdżki. Dodatki na andrzejki znajdziesz w naszym sklepie.