Chcesz uczcić zakończenie roku szkolnego w liceum, a może zrobić imprezę pożegnania absolwentów? Spraw, by było to spotkanie, które wszyscy zapamiętają na długo. Oto kilka porad, które ułatwią organizację imprezy z okazji zakończenia roku szkolnego lub akademickiego!

Zakończenie roku szkolnego - czas pożegnania

Nadszedł czas zakończenia studiów czy szkoły średniej? Jest to ekscytujący moment, ale także pełen nostalgii, wspomnień, pożegnania z przeszłością i przywitania się z przyszłością. Miej na uwadze wszystkie te uczucia, planując przyjęcie z okazji pożegnania absolwentów. Jeśli planujesz imprezę dla syna lub córki, wszystko zaplanujcie wspólnie. Niech będzie to wydarzenie, na którym wszyscy będą świetnie się bawić i tworzyć nowe wspomnienia, które będą mogli zabrać ze sobą w kolejny etap życia.

Planowanie imprezy pożegnania absolwentów

Planowanie z wyprzedzeniem pomoże zadbać o każdy szczegół i przyczyni się do sukcesu przyjęcia. Na początek dobrze jest spisać wszystkie przewidywane wydatki na imprezę. Pomoże to ustalić kolejność zadań. Postaraj się też od razu na początku planowania odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania. Ile osób będzie na imprezie? Kiedy przyjęcie ma się odbyć? Gdzie odbędzie się impreza? Ponieważ ukończenie szkoły odbywa się zazwyczaj latem, kuszące jest zaplanowanie imprezy plenerowej, jednak w tym przypadku warto mieć plan B, jeśli pogoda nie dopisze. Jeśli wybrałeś miejsce na imprezę inną niż Twój dom czy ogród, jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, to zarezerwować miejsce i zamówić catering.

Pożegnanie absolwentów - wyślij zaproszenia

Możesz wysłać zaproszenia w tradycyjny sposób lub w bardziej typowy dla naszych czasów - przez portale społecznościowe. Wszystko zależy od tego, jak bardzo formalne będzie to przyjęcie. Ważne jest, aby wysłać zaproszenia odpowiednio wcześniej, tak aby każdy gość zarezerwował sobie termin.

Przyjęcie z okazji zakończenia roku szkolnego - zaplanuj menu

Istotną decyzją jest to, czy chcesz samodzielnie przygotować jedzenie, czy zamówić je od firmy cateringowej. Jeśli będziesz mieć kilka osób do pomocy, to warto podjąć wyzwanie i samemu przygotować poczęstunek - dzięki temu zaoszczędzisz dużo pieniędzy. Jeśli wolisz zaoszczędzić czas i nerwy, najlepszym pomysłem będzie catering. Coraz częściej można zauważyć połączenie tych dwóch rozwiązań - zamawia się tylko np. główne danie, a ciasta i przekąski przygotowuje się samemu.

Wybierz okazjonalne dekoracje imprezowe

Balony, serpentyny, girlandy papierowe i kwiaty to popularne dekoracje imprezowe. Jeśli masz motyw, zaplanuj swoje dekoracje tak, aby pasowały do głównego tematu imprezy. Pamiętaj, że ukończenie studiów czy zakończenie roku szkolnego jest tematem samym w sobie. Czapki absolwentów i dyplomy mogą być genialnym elementem Twoich dekoracji imprezowych! Organizując pożegnanie absolwentów, można jako dekoracje ścienne wykorzystać zabawne zdjęcia grupowe. Jeśli korzystasz z klasycznych balonów foliowych jako ozdób przyjęcia, wybierz je w monochromatycznych barwach - biel i czerń świetnie się sprawdzą.

Zabawy na pożegnanie absolwentów

Warto zastanowić się nad rozrywką, jaką uraczymy gości. Jeśli jest to impreza w ogrodzie, możesz ustawić siatkę i pozwolić wszystkim trochę się zmęczyć. Jeśli jest to bardziej formalne przyjęcie w sali postaw na fotobudkę! Nawet jeśli nie masz fotobudki. Wystarczy, że zaopatrzysz się w rekwizyty na patyku i gadżety do zdjęć! Dzięki temu będziecie mogli zrobić sobie niesamowite zdjęcia na pamiątkę.

Spraw, aby pożegnanie absolwentów każdy z nich pamiętał przez całe życie!